Qmiljoen I l l Z I 1 BETER ETEN zo min mogelijk verpakkingen gebruiken. Een voorbeeld is ons dry misting-systeem op veel groente- en fruitafdelingen. Dit zorgt voor een constante koeling van de lucht en dus ook van de producten. Daardoor blijven ze langer houdbaar en kunnen meer producten onverpakt in het schap liggen, zoals spitskool en bleekselderij.’ We zijn trots op de stappen die we al hebben gezet in onze missie om minder verpakkingsmateriaal te gebruiken. Maar we beseffen ook dat het nog niet genoeg is’ verpakkingen uit 100% recyclebaar materiaal bestaan. Daarnaast maken we zoveel mogelijk gebruik van gerecycled materiaal, zoals bij de nieuwe verpakking van onze vloeibare wasmiddelen.’ 100% recyclebaar ‘We zijn trots op de stappen die we al hebben gezet in onze missie om minder verpakkingsmateriaal te gebruiken. Zo hebben we sinds 2018 al 9 miljoen kilo bespaard en werken we aan een besparing van in totaal 20 miljoen kilo. Maar we beseffen ook dat het nog niet genoeg is. Daarom maken we onze verpakkingen steeds beter recyclebaar. Dat is cruciaal op weg naar een circulaire economie (of kringloopeconomie, red.), waarin afval grondstof is voor nieuwe producten. In 2025 zullen alle Albert Heijn-huismerk- Hergebruik als speerpunt ‘Ook zoeken we naar mogelijkheden voor hergebruik van verpakkingen. Een goed voorbeeld hiervan is onze nieuwe fles voor versgeperst sinaasappelsap. Klanten spelen een onmisbare rol in het succes van recycling en hergebruik. Door goed de weggooiwijzer op de verpakking te volgen en verpakkingen te hergebruiken, kan iedereen hieraan bijdragen. Zo zorgen we er samen voor dat we de wereld beter achterlaten.’ 5 GEHAKT BETER VERPAKT BEWAARFLES VERSZAKJE m de wereld beter achter te laten, moeten we voorkomen dat plastic in het milieu terechtkomt. Een logische stap is: minder plastic verpakkingsmateriaal gebruiken. Toch kiezen we niet voor niets voor plastic: het is licht, sterk en vaak duurzamer dan papier en glas. Het zorgt er bovendien voor dat producten langer vers blijven en niet beschadigen door bijvoorbeeld breken. Dat leidt tot minder voedselverspilling en een lagere milieu-impact. Albert Heijn zoekt constant naar de optimale balans tussen voedselverspilling voorkomen en 1 88 ANITA SCHOLTE OP REIMER is bij Albert Heijn verantwoordelijk voor de kwaliteit en duurzaamheid van producten en vertelt wat Albert Heijn doet aan plastic verpakkingen. O I z f s c A 8 0) 8 Het AH Gehakt is slimmer verpakt: van bak naar zak. Dat scheelt 500.000 kilo plastic per jaar. Ook verse kaasplakken worden in de toekomst slimmer verpakt. Dat levert een besparing op van nog eens 200.000 kilo plastic. Inmiddels is met alle inspanningen al ruim 9 miljoen kilo verpakkings materiaal bespaard. Nog een hele weg te gaan dus. Komend jaar zetten we in op een totale besparing van nog eens 2.5 miljoen kilo. Ons doel is om in 2025 ruim 20 miljoen kilo verpakkings materiaal te hebben bespaard. De nieuwe fles voor vers sinaasappelsap en het verszakje op de groente-, fruit- en broodafdeling zijn mooie voorbeelden van hergebruik van verpakkingen. Je kunt ze keer op keer gebruiken; de fles kan in de vaatwasser en het zakje in de wasmachine.

Allerhande | 2022 | | pagina 136