VOORWOORD In deze Allerhande vind je veel vega(n) tips, waarmee gerechten met een aan passing ook voor veggies toegankelijk zijn. Wil je eens helemaal uitpakken met een heerlijk lang meergangendiner? Breid een driegangendiner simpelweg uit door het toevoegen van een amuse, zoals een oester of ander hapje. Of serveer een extra tussengerecht zoals ravioli of een feeste- lijke spoom! En wat dacht je van een hartig én een zoet dessert? Op deze manier blijft iedereen graag lang aan tafel. Natuurlijk zijn ook de bekende kerst- klassiekers - garnalencocktail, kalkoen of cöte de boeuf- te vinden in het magazine, in de AH app en op ah.nl/allerhande. Maak je diner extra speciaal met mini-groenten of paarse spruiten als bijgerecht. Wil je echt indruk maken? Maak dan de feestelijke soezenkrans met hazelnoot-karamelpieken van de cover! Ook speciale aandacht voor de kinderen: met de knakworst-'Wellington' of soesjessneeuwpop maak je ze zeker blij. Extra leuk: we hebben van 3 totaal verschillende chefs 3 heel bijzondere kerstgerechten: een vegan wildepad- destoelen-tartaar van Walter Marskamp, een winter-BBQ-hertenbiefstuk van Jord Althuizen en een fantastische soezentoren van Laura Kieft. Het leuke is dat je de gerechten uit dit hele magazine met elkaar kunt combineren. Op de volgende pagina's vind je een overzicht, waarmee je kunt mixen en matchen naar je eigen wens. Ik wens jou en je dierbaren een liefdevolle kerst! PS Dit jaar willen we in samenwerking met All you need is love en Resto VanHarte zo veel mogelijk mensen een bijzonder kerst diner laten ervaren. Iets voor jou? Ga naar ah.nl/restovanharte voor meer info. Ha fijn, kerst is in aantocht! Ik verheug me op het versieren van het huis. Dit jaar krijgen mijn kids een eigen boompje zodat ze daar alles in kunnen hangen wat ze willen. Anders hangen er tussen mijn zorgvuldig uitgezochte kersthangers opeens kabou ters en slingers gemaakt van lege coffee- cups (overigens wel heel duurzaam). Na een sobere kerst in klein gezelschap vorig jaar, hoop ik dat we weer echt flink mogen uitpakken. Gewoon gezellig de feestdagen vieren met familie en vrienden. Om je in deze drukke tijd met school- vieringen, etentjes en borrels te helpen, hebben we het nummer verdeeld in verschillende thema's. Verwacht je een groot gezelschap, of mensen met diverse wensen, kies dan voor 'Samen delen'. Verras je gasten met zo'n grand entree! Klinkt misschien chic en ingewikkeld, maar het is eigenlijk gewoon een heleboel lekkere, kleine hapjes bij elkaar. En die kun je zo moeilijk of makkelijk maken als je zelf wil. Voor het hoofdgerecht ga je dan voor iets wat makkelijk te verdelen is, zoals ossenhaas of portobello-pie. Om te eindigen met een grand dessert vol lekkernijen. Zelf gemaakt of met een beetje hulp van Albert Heijn natuurlijk! aller 3 Soezenkrans met hazelnootpraliné en frambozen Het recept vind je op pag. 5 Uitpakken Joyce Bierman werkt al 19 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat.

Allerhande | 2021 | | pagina 3