Leftover-inspiratie weggooien! Steak baguette Gourmet Clubsandwich Pie en bouillon Kaasfondue Frittata Groente ideetjes Feestdesserts allerhande Scan de QR-code of ga naar ah.nl/betereten voor nog meer tips over een verspillingsvrije kerst! NO WASTE Met een restje ossenhaas of carpaccio maak je - met zongedroogde tomaatjes, caesardressing en babyromaine op een pistolet of stuk stokbrood - een heerlijke steak baguette voor de lunch. Snijd restjes vlees en groente op maat voor een derde-kerstdag-gourmet! Maak met aardappelgratin, wat extra room en geraspte kaas mini-gratins in g ou rm etpannet jes. Bak spek uit, snijd kip of rollade in dunne plakjes en maak er met geroosterd brood, wat sla, plakjes tomaat, mayonaise en eventueel ei een goedgevulde sandwich van. Meng een restje kalkoen met babyspinazie, ei en room. Doe in een ovenschaal, dek af met hartige- taartdeeg en bak 20 min. Van het karkas van de kalkoen kun je een bouillon trekken. Laat met 3 liter water, kruiden als tijm en rozemarijn, ui en andere groenterestjes een paar uur op laag vuur koken. Een lekkere basis voor allerlei soepen! Leftovers van bijvoorbeeld een kaasplank vul je aan met een kant-en-klar^ kaasfondue: lekker met stokbrood en groente. Meng restjes aardappel of gratin door 6 eieren en bak er heerlijke frittata van. Dit kan ook prima met restjes vlees en groente Restjes spruitjes: lekker met gekookte pasta en gebakken pijnboompitjes. Restjes rodekool: stoven met in blokjes gesneden peer. Restjes sperziebonen: fijnsnijden, roerbakken en serveren met pindasaus en rijst. Schep overgebleven meringue met room in mooie glaasjes, eventueel met wat extra fruit en poedersuiker erop. Een restje fruit kun je over een kant-en-klare taartbodem verdelen en serveren met slagroom en amandelschaafsel.

Allerhande | 2021 | | pagina 201