li CRISTIN WIJN b Albert Heijn Onze mooiste Wat bij wat Ezelsbruggetje De opbouw Hoeveel? Kijk op 't kaartje! aller 127 Barbara Houtzager, al 16 jaar wijninkoper bij Albert Heijn 'Is een fles niet helemaal sloten in de koelkast, ook de rode wijn. Dan blijft hij zeker nog 1 tot 2 dagen in optimale conditie.' SA.NTA Bij je favoriete kerstgerechten horen de lekkerste wijnen. In onze speciale Kerstwijngids vind je de beste combinaties tussen gerechten en wijnen en onze meest bijzondere Topselectie-wijn en AH Excellent-pareltjes. Je vindt de Kerstwijngids in de winkel. Of scan de QR-code om 'm online te bekijken. Wat maak je: carpaccio, kalkoen of zalm vooraf: wild, beenham of gourmet als hoofdgerecht? De Kerstwijngids helpt je met de juiste wijnkeuze: een frisse, droge witte of juist een iets vollere, soepel rode of toch iets zwaarder? Je vindt er per wijn heel handig vele Lekker bij-tips, voor bij alle favoriete kerstgerechten. Handig! Gebruik je wijn als ingrediënt in het gerecht? Schenk dan lekker dezelfde wijn tijdens het eten, die smaakt zeker! Meerdere wijnen serveren? Behalve passende wijnen bij het type gerecht is ook de opbouw tijdens het diner belangrijk. Werk van licht en fris naar donker en stevig. Begin met een mousserende wijn als feestelijk aperitief. Vervolg met wit, daarna (dat hangt van het aantal gangen af) eventueel rosé en eindig met rood. Sluit eventueel af met een dessertwijn. Bij elke gang dezelfde wijn? Kies dan een breed inzetbare. Wit uit de categorie 'fris droog' Rood uit de categorie 'soepel'. Een wijnfles van 75 cl bevat 6 a 7 glazen. Je hebt voor iedere tafelgenoot minimaal 1 glas per gang nodig. Een kwestie van even uitrekenen dus. In de winkel leer je veel van het schapkaartje bij de wijnen. Daarop staat info zoals het land van herkomst en waar de wijn lekker bij smaakt. Online vind je die handige wijninfo op ah.nl.

Allerhande | 2021 | | pagina 127