Het land van Maxima, de tango en Messi brengt nog veel meer moois voort. Wijnmaker David Bonomi van Bodega Norton vertelt vol passie over zijn typisch Argentijnse Malbec en andere parels. Het gesprek met wijnmaker David Bonomi vindt plaats via Zoom. In Argentinië is het 5 uur vroeger, nog ochtend, het deel van de dag waarop David altijd wijn proeft. In de middag is hij vrijwel altijd in de wijngaarden te vinden. 'Het kost jaren om een fles wijn te maken', vertelt David. 'En het is heel spannend. Elke stap in het proces is belangrijk. Ik ben meer dan 12 uur per dag met wijn bezig. Ook in het weekend, want dan drink ik wijn, samen met mijn vrouw en dochter, en praten we erover.' David maakt zijn wijnen in Mendoza, in het westen van het land. De wijngaarden liggen hoog op de hellingen van het Andesgebergte, waar het overdag warm, en 's nachts koel is. In de zon worden de druiven lekker rijp, in de nacht komen ze even bij. Zo behouden ze hun frisse zuren. De bodems zijn er heel verschillend en de uitdaging ligt in het matchen van de juiste druif op de juiste grond. De druiven voor de Colección-wijnen groeien op klei en zand. 'Het fruit van die percelen explo deert in je mond! Onze Colección-wijnen zijn puur, fris en fruitig.' De druiven voor de Barrel Select-wijnen groeien op rots achtige bodem en op alluviale grond (aangeslibde grond, bijvoorbeeld rivier beddingen). Ze hebben het zwaar op ruig terrein - en de wijnmaker ook, want het is lastig te bewerken. Maar het levert prachtige wijnen op, die je een paar jaar weg kunt leggen. In de afgelopen 126 jaar kende Bodega Norton maar 4 wijnmakers. Mensen voelen zich nu eenmaal thuis bij het 'family spirited' wijnbedrijf, waar soms wel 3 generaties tegelijk werken en zelfs een kinderdagverblijf, dokterspost en een voetbalclub aanwezig zijn. 'We hebben veel respect voor elkaar en ik krijg alle ruimte om m'n dromen te verwezenlijken.' En daardoor kunnen wij genieten van zo'n frisse fruitige chardonnay, knisperende sauvignon blanc of aromatische torrontés - de druif is echt Argentijns. Of van de krachtige Barrel Select Malbec. Een rijpe, stevige, kruidige wijn met braam in de smaak die geweldig combineert met die andere trots van Argentinië: rundvlees. 'Hierin proefje echt de plaats waar de wijn vandaan komt: de voet van de Andes.' De passie van Warme dagen, koele nachten ONTDEK MEER Wil je meer weten over Bodega Norton? Scan dan de QR-code!' Fruitexplosie Familiegevoel Proef de Andes DAVID BONOMI wijnmaker Bodega Norton 'Norton is een van de oudste wijnbedrijven van Argentinië en daar zijn we enorm trots op. Dat vermelden we nu ook op het nieuwe etiket op onze wijnen. Bovendien kun je nu ook lezen op welke hoogte de druiven groeien en dat de wijn gebotteld is op ons eigen terrein. Er zit echt iets bijzonders in de fles en daar vertellen we graag over.' Meer informatie over Bodega Norton: scan dan de QR-code! 62

Allerhande | 2021 | | pagina 62