DEZE MAAND VOORWOORD Herfst! Heerlijk, ik ben er wel weer aan toe. Langere avonden, om door te brengen met familie of vrienden en meer tijd om uitgebreid te koken. Stoofschotels, stamppotten, dampende maaltijdsoepen of een heerlijke pie. Tijdens de vakanties naar Engeland, vroeger met mijn ouders, heb ik er wel een paar mogen proeven. Van een typische Britse steak kidney pie tot een smaak volle Shepherd's pie. En neem nou die klassieker met kip van de cover: een echte herfstheld. Ook echte herfsthelden zijn padden stoelen. Er zijn zo veel verschillende, elk met zijn eigen smaak en kracht. We laten je in 'Zo doe je dat' zien hoe je geroosterde portobellosteaks, pulled paddo's of een smaakvolle paddenstoelenstoof maakt. In onze vernieuwde AH app vind je allerlei handige, nieuwe functies, waarmee we je nog beter helpen met de steeds weer terugkerende vraag: Wat eten we vandaag? Denk: recepten die zijn afgestemd op jouw voorkeuren, makkelijk jouw favorieten opslaan in 'mijn recepten' en handige top io-lijstjes. En alles zetje natuurlijk zo op je boodschappenlijst! We hebben in deze Allerhande onze rubriek 'Wat eten we vandaag' ook uitgebreid. Met allemaal slimme manie ren om tijd te besparen, maar toch goed te eten. Meer van zulke handige ideeën vind je dan ook terug in de AH app. Zoals Bonuskoken: snel, simpel en ook nog voordelig. We zijn benieuwd wat je ervan vindt! Wij vinden het sowieso heel interessant te weten wat jullie het liefst koken. Voor deze Allerhande hebben we onze lezers gevraagd naar hun favoriete herfstrecept. Wat zijn daar mooie en bijzondere gerechten uit gekomen! Ik ga zeker de zuurkoolschotel proberen. Blader snel naar de 'Herfstfavorieten' en laat je verrassen. Herfst betekent natuurlijk ook vakantie! En dus de tijd om samen te bakken. De Halloween-traktaties zien er lekker angstaanjagend uit: brownies vermomd als mummies of een pompoencheesecake met spinnenweb daarmee gooi je hoge ogen. Mijn dochter Féline is rond Halloween jarig en wil vast de koekjes met 'bloedspetters' uitdelen op school. Tv-chef Hugo Kennis vertelt ons dit keer met aanstekelijk enthousiasme over nóg een herfsttopper: de pompoen. Bij Albert Heijn hebben we in deze periode een enorme keus uit biologisch geteelde pompoenen. Bekijk ook de video van hoe Hugo de cover kookt met een bekende gast. Leerzaam, en heerlijk hilarisch. Het najaar is ook de periode van uitge breid borrelen. Daarom voor jou een heuse bierproeverij mét lekkere hapjes. En als je meer van wijn houdt, is er ook een mini-spoedcursus wijnproeven. Proost! aller inde 3 Fijn, herfst! r Joyce Bierman werkt al 18 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat. Klassieke Britse pie met kip Het recept voor de ó-persoansvariant vind je op pag. 92

Allerhande | 2021 | | pagina 3