xperimenteren met bestaande - recepten, een mix van culturen en een mix van gerechtenDoor die eigen handtekening groeiden 'de Kookmutsjes' snel op social media. Het met z'n allen eten stond centraal in hun opvoeding. Najat: 'We komen uit een groot en hecht gezin met 5 zussen en 3 broers. In de Marokkaanse cultuur is goed eten erg belangrijk. In de ochtend, middag en avond, er staat altijd wel iets op tafel. Wij aten vroeger altijd met z'n allen uiti bord of schaal. Onze moeder zorgde, ondanks dat we maar een klein budget hadden, voor heerlijke en uitgebreide maaltijden. Met 8 kinderen was dat altijd wel een uitdaging, ze maakte dan ook vaak meerdere variaties of gerechten.' Toch is het niet per se de Marokkaanse keuken, maar het combineren van verschillende keukens waar ze bekend mee werden. Van Italiaans en Turks tot Surinaams. Nadia: 'Wij hebben van huis uit geleerd dat eten samenbrengt. En hoe kun je dit nou beter vertalen dan door alle wereldkeukens bij elkaar te brengen? Dus ja, dat is een bewuste keuze geweest. We koken nu met z'n allen allemaal zo gevarieerd en leren zo veel van elkaar. Mooi toch?' Najat: 'Mijn eerste eigen gerechten werden nog wel sterk beïnvloed door mijn cultuur. Maar om je heen zie je de samenleving veranderen en dat multiculturele zie je ook terug in onze gerechten. En ja, daar hoort de Neder landse pot zeker bijZo heb ik een recept ontwikkeld voor eierkoeken met een Marokkaanse twist.' Omdat Najat haar eetcreaties met zoveel mogelijk anderen wilde delen, begon ze de Facebook-pagina 'NajatsKeuken', met daarop goed uitgelegde bereidingsstappen en foto's. De recepten sloegen aan en werden massaal gedeeld. Nadia: 'Om ze voor iederéén toegankelijk te maken, verzonnen we in 2015 samen Kookmuts jes: onze eigen digitale community, fDit zijn aller 171 KEUKENGEHEIMEN Najat en Nadia denken graag 'out of the box'. 'Zo toveren we klassiekers vaak om tot nieuwe pareltjes.' Marokkaanse twist Najat en Nadia Yachou zijn al ruim 5 jaar een begrip op social media. Met hun digitale community Kookmutsjes hebben ze meer dan 135.000 volgers op Facebook, 300.000 op Snapchat en 170.000 op Instagram. Ze besteden online aandacht aan wat ze eten en hoe ze dat klaarmaken, op een laagdrempelige manier. Tijdens hun studie Communicatie Multimedia Design volgden ze de minor concepting, waarbij het idee voor een kookboek werd geboren. Het idee bleef nog even in de ijskast, totdat hun volgers erom gingen vragen. Najat is daarbij kok, recept ontwikkelaar en fotograaf. Nadia onderhoudt de website en socialmediakanalen.

Allerhande | 2021 | | pagina 171