GA EROPUIT ANWB en Albert Heijn slaan de handen ineen. Met 6 Lekker Nederland-fietsroutes kom je langs vele Albert Heijn-telers, -boeren en Streeckgenoten. Deze maand een mooie rit door de provincie Utrecht. Vers fruit uit het Utrechtse rivierenland Kasteeleiland &wb aller 109 Fruitbedrijf Knippers Kasteel Beverweerd 0a eropuit Fruitbedrijf Gert-Jan Oskam De familie Oskam levert al sinds eind jaren negentig appels en peren aan Albert Heijn. De ligging in het Kromme Rijn-gebied zorgt voor vruchtbare grond. Fruitbedrijf William Pouw de Nieuwe 0 Hollandse Waterlinie Kasteel Duurstede In het Utrechtse rivierengebied, langs de Lek, en zeker langs de Kromme Rijn, rijgen de fruitgaarden zich aaneen. Appels-, peren- en kersenbomen tot aan de horizon. Deze 47 kilometer lange fietsroute voert langs verschillende telers van groenten en fruit die vaak al jarenlang met Albert Heijn samenwerken. In het historische centrum van Wijk bij Duurstede ligt Kasteel Duurstede. Een lange brug geeft toegang tot een kasteeleiland met eeuwenoude (Bourgondische) torens. Je vindt de routes in de gratis ANWB Eropuit app of opanwb.nl/ lekkernederland William Pouw verbouwt biologisch fruit en maakt het nuttige insecten en bijen graag naar hun zin. Zijn appels en peren zijn niet aan huis te koop, maar wel bij Albert Heijn. Ooit had de familie Knippers een bedrijf in appels, peren en kersen, aangevuld met koeien, varkens en kippen. Nu groeien er alleen nog appels en peren. Sinds 2017 levert het bedrijf aan Albert Heijn. "Het is mooi om langs de velden en akkers vol lekkers te fietsen. De boerenbedrijven zijn echter niet open voor een persoonlijk bezoekje, aangezien ze hard aan het werk zijn met het oogsten en telen van de heerlijke producten die bij Albert Heijn te vinden zijn.

Allerhande | 2021 | | pagina 109