Jackie 'Ik kan vooraf flink zenuwachtig zijn. Dan zit ik op mijn hotelkamer en hoop ik van harte dat ik niet over de bal ga struikelen tijdens de wedstrijd. Maar als we eenmaal het veld oplopen, is dat direct over.' Lineth: 'Ik ben eigenlijk nooit zenuwachtig. Ik voel de druk niet, ik heb er altijd vooral zin in.' Sari: 'Ook ik voel wel spanning, maar ik heb geleerd om die voor de wedstrijd om te zetten in focus. In mijn hoofd maak ik dan een stappenplan.' Jackie 'Sari en Lineth zijn meer van het vooruitkijken. Ik doe dat niet, ik ga er gewoon voor. Ik ben niet zo van de planning.' 'Ik ben eigenlijk nooit zenuwachtig. Ik heb er vooral zin in.' 'Voorheen wilde ik perse voor de wedstrijd een boterham met pindakaas. Dan zouden we winnen.' Sari: 'Ik heb die wel gehad, bijvoorbeeld dat ik een boterham met pindakaas at en we dan de wedstrijd wonnen. Dus wilde ik voor de volgende wedstrijd weer een boter ham met pindakaas. Maar ik ben ermee opgehouden, want het wordt toch snel gedoe. Want wat als de pindakaas op is? Wat ik wel nog steeds doe, is eerst alles links aantrekken en daarna pas rechts. Dus een beetje bijgelovig ben ik nog wel.' Lineth: 'Echt? Dat heb ik niet, hoor.' Jackie 'Ik heb bewust geen rituelen. Daar komt mijn gevoel voor planning weer kijken, dat zou bij mij helemaal misgaan.' Jackie 'We hebben veel verschillende kwaliteiten, maar op een zeker moment passen die allemaal in elkaar.' Sari: 'We groeien op het juiste moment naar elkaar toe.' LINETH BEERENSTEYN (24) Geboren 11 oktober 1996 Huidige club Bayern München Bij Oranje sinds 2016 Positie aanvaller interlands 64 Doelpunten 12 Wie van jullie heeft de meeste zenuwen voor de wedstrijd? SARI VAN VEENENDAAL (31) Geboren 3 april 1990 Huidige club PSV Bij Oranje sinds 2010 Positie doelvrouw Interlands 72 Doelpunten 0 Hebben jullie bepaalde rituelen? Hoe zouden jullie jezelf als team omschrijven?

Allerhande | 2021 | | pagina 96