is I £F Wat betekende voetbat voor jou als kind? 'Voetbal was alles. Mijn broer Ronald en ik waren altijd en alleen maar met voetbal bezig. We startten op 7-jarige leeftijd in de B5 bij onze plaatselijke club De Zouaven in Grootebroek, waar onze vader een van Elk jaar doen er in mei en juni 4500 basisscholen mee met schoolvoetbal. Bondscoach Frank de Boer en Jan Dirk van der Zee van de KNVB vertellen waarom dat belangrijk, en vooral zo leuk is! de beste spelers was. De eerste wedstrijd wonnen we metio-o, Ronald enik scoorden allebei 5 keer. De volgende wedstrij d mochten we al in de B3 meedoen en al snel kwamen we in het hoogste team terecht. In de rust bij de seniorenwedstrijden waren Ronald en ik een ware attractie. Dan gingen wij met de bal aan de slag, hielden 'm hoog ofoefenden een omhaal. Het publiek vond het prachtig.' Deed jij vroeger mee aan schoolvoetbal? 'Ja, ik kan me dat nog goed herinneren. In de 6de klas, nugroep8, dedenwemeeaaneen schoolvoetbaltoernooi. Wij hadden in onze gemeente 2 basisscholen, de rivaliteit was groot. Ik speelde tegen maatjes uit mijn eigen voetbalteam die op de andere school zaten. Alleen, het was slecht verdeeld wij hadden maar 3 spelers uit het hoogste elftal en zij wel 8Toch wonnen we de finale met3-i. Dat was fantastisch. Jammer genoeg gaf onze school ons niet op voor het regiotoernooi, dus verder dan het lokale kampioenschap zijnwe nooit gekomen.' En je dochters? 'Ik kan me van mijn dochter Romy herinneren dat ze in Qatar een keer heeft meegedaan aan schoolvoetbal. Ze was een jaar ofg. Uiteindelijk kwam de finale enmoesten er penalty's worden genomen. Ze had een slechte trap, dus ik zei: 'Schiet zo hard mogelijk met je punt'. En ze scoorde nog ook! Ik was natuurlijk een trotse vader.' r I 70

Allerhande | 2021 | | pagina 70