JONG GELEERD IS OUD GEDAAN Wist je trouwens dat je op ons YouTube-kanaal heel veel Allerhande Kids-video's vindt? Alles draait om voetbal bij Remco en Milan. Als ze geen wed strijden spelen, dan is papa wel aan het coachen en Milan een balletje aan het trappen. Tussen alle acties door praten ze tijdens het koken bij. R: Als ik pizza of spaghetti maak, dan komt Milan meestal helpen.' M: 'Ik zet dan het vuur aan en uit. En ik mag alle groenten snijden, sperziebonen knakken en de tafel dekken. Ja, daar ben ik echt top in, haha!' R: 'En dan zet zusje Fenna een muziekje op. Zij danst en wij neuriën een beetje mee.' M: 'Papa kookt 2 of 3 keer in de week, mama ietsje vaker.' R: 'Bianca is vroeger thuis dan ik, ze werkt op de OK in het ziekenhuis. Maandag was papadag en sinds ik weer fulltime werk ben ik blijven koken op maandag. En dan nog 1 x doordeweeks en 1 x in het weekend.' M: 'Ik vind het wel leuk om te helpen. We gaan dan altijd kletsen over wat er die dag is gebeurd. Ondertussen zijn we het eten aan het maken.' R: 'We maken er gewoon iets gezelligs van, het is leuk om te doen. Terwijl we bezig zijn, kunnen we lekker praten over voetbal.' M: 'En ik mag altijd proeven, dat vind ik leuk. Ik vind alles lekker wat papa maakt. Als mama kookt, maakt ze weieens dingen waar ik nog nooit van heb gehoord.' R: 'Het liefst maak ik gewoon gekookte aardappelen, sperziebonen en kip-cordon bleu of pizza.' M: 'De voetbalveldpizza is leuk om te maken. We hadden nog nooit zelf deeg gemaakt. Het leukst vond ik het meel aan papa's gezicht vegen, haha.' PAPA'S SUPERTIP allerhande 23 Zorg dat je een beetje boven het werkblad staat. Bestrooi de deegroller en het werkblad met wat bloem. Maak de bol I wat platter en rol met de deegroller naar alle kanten gelijkmatig uit. 1. Zelfgemaakte pizza met veel groente 2. Pasta met tomaten-gehaktsaus 3. Pita's met shoarma en salade Remco: 'Vraag of je kind wil komen helpen, en maak het gezellig. Als je belangstelling toont voor je kind en je met elkaar in gesprek bent, gaat het eten koken eigenlijk vanzelf.'

Allerhande | 2021 | | pagina 23