1 kokhcr Fred in het land ll KEUKENGEHEIMEN Dit is Freddy Paplepel Winnen! allerhande Verkrijgbaar vanaf 12 april. Freddy ontwierp deze en nog veel meer leuke spullen, alle verkrijgbaar bij Albert Heijn. Keukenschort 5.99 Ovenwant 3.99 Theemok kreeft 2.79 Koffiemok kreeft of vogel 2.49 De meeste mensen kennen Freddy Tratlehner vooral als Vjèze Fur van rapformatie De Jeugd van Tegenwoordig. Maar hij maakt ook kookvlogs en -boeken. Hoe dat zo 1 Tk was een keer een Franse omelet aan het bakken, zo een die als je 'm opensnijdt het er zo lekker uitloopt. Die was zo perfect, dat ik hem op the gram had gegooid. Daar kreeg ik toffe reacties op en toen ontdekte ik dat er niet veel mensen zijn die grappige content met eten maken. Met respéct voor het eten. Ik doe het uit liefde en interesse voor eten. In muziek en koken kan ik m'n creativiteit kwijt. Bij muziek experimenteer je met instrumenten, bij het koken kun je met ingrediënten experimenteren. Ik vind het leuk om nieuwe dingen te ontdekken, m'n skills te verbeteren en op avontuur te gaan.' Freddy Tratlehner (37) werd geboren in Amsterdam-Noord. Hij studeerde af als beeldend kunstenaar en brak door als Vjèze Fur van De Jeugd van Tegenwoordig. Daarnaast ontwerpt hij kleding en maakt hij kookvlogs op Instagram. In 2019 verscheen zijn eerste kookboek Lekker Fred en eind vorig jaar zijn tweede kookboek Lekker Fred in het Land. Hij is getrouwd met fotograaf en documentaire maker Elza Jo (van de mooie foto's in zijn boeken). Ze hebben 2 zoontjes, Ennio (1) en Claudi (4). 'Mijn vader was bedrijfsleider bij Sluizerin de Utrechtsestraat in Amsterdam. Ik kwam als klein kind daar vaak in de keuken. Vis sen van 2 meter, vlam in de pan, mensen die vreemde talen spraken, het rook er lekker, er was haast, maar wel ruimte voor een lol letje. Mijn moeder werkte bij een slagerij. En ik heb niks tegen een beest opeten, maar ik realiseer me de laatste jaren dat die grote hoeveelheden niet nodig zijn. In mijn boek heb ik nauwelijks vlees, wel heb ik gekeken naar dieren die weinig effect hebben op het milieu. Zoals oosterscheldekreeft. Daar is echt heel veel van! LEKKER FRED IN HET LAND Het nieuwe kookboek van Freddy Tratlehner: Lekker Fred in het Land kijkt niet verder dan de grens en neemt je mee op ontdekkingsreis in eigen provincie. Een zoektocht naar alleen de allerbeste lokale ingrediënten, met maar één missie: Nederland terug op smaak brengen. Verkrijgbaar bij Albert Heijn voor 27.50 (Carrera). Verkrijgbaar vanaf 12 april. Theemok kreeft 2.79 Koffiemok kreeft of vogel 2.49 Verkrijgbaar vanaf 12 april. Wil jij kans maken op zijn boek? Vertel ons wat jouw beste Hollandse gerecht is en maak kans door te mailen naar: allerhandeprijsvraag@ah.nl of doe mee via de winactie op onze Instagram en Facebook. Meedoen kan tot 29 april. Kijk voor de actievoorwaarden op ah.nl/allerhande/actievoorwaarden/ lekkerfredinhetland 157

Allerhande | 2021 | | pagina 157