voorbijkomen. Dat vind ik prima. Van mij mag ze alles uitproberen. Ik ben niet tegen vlees, maar voor bewustwording. Ik vind het vooral belangrijk dat ze later weet wat ze eet en waar het vandaan komt. Tegen de tijd dat ze er groot genoeg voor is, mag ze zelf beslissen of ze vlees wil of niet.' Hoe kun je lekker vegetarisch eten zonder dat je het vlees mist? Ellen: 'Er zijn tegenwoordig veel vleesvervangers te koop. Die vind jij toch ook lekker, Keivin?' Keivin: 'Klopt, maar daar kom ik weer, hoor: ik houd er wel van om er dan nog wat pit aan toe te voegen. Anders ben ik erg gefocust op de smaak en structuur van de vervanger.' Ellen: 'Het is ook een kwestie van gewenning. De vega gehaktballetjes vinden we zo lekker, die eten we echt vaak. Maar de voedingsstoffen uit vlees kun je ook uit andere producten halen, zoals peulvruchten. Ik varieer eindeloos met kikkererwten en bonen, in ovenschotels, soepen en salades.' Kei vin: 'Bowie is niet zo happig op stukjes, die vist ze uit haar bord. Maar in de basis eet ze hetzelfde als wij, we scheppen haar eten op voor we er een beetje zout bij doen en zonder pittige saus of kruiden.' Wat is voor jullie het belangrijkste eetmoment van de dag? Ellen: 'Het diner, omdat je dan veel meer groenten eet en zo voedingsstoffen binnenkrijgt die je nodig hebt. Maar ontbijten vind ik ook belangrijk. Even wakker worden met koffie, dat vind ik een lekker moment.' Keivin: 'Vooral in het weekend: dan maken we lekkere ontbijtpannenkoeken en persen we sinaasappels uit. Gedurende de week maken we voor Bowie vaak havermoutpap of een mugcake met wat havermout, een ei, banaan, snufje kaneel en wat rozijntjes. Even doorroeren en 2 minuten in de magnetron. Zo'n gezonde muffin vindt ze echt heerlijk.' Voeden jullie Bowie vegetarisch op? Ellen: Nee, ze eet i a 2 keer per week vis en ongeveer 1 keer in de week kip. Op de crèche eet ze ook warm en daar zie ik soms wel een gehaktbal Keivinjij scout voetbaltalent voor Manchester CityHeb je een favoriet Engels recept? Keivin: 'Typisch Engels zijn natuurlijk de fish and chips. Die wilde ik graag in ons boek, maar dan wel met een creatieve twist van Ellen. Ik vind ze heerlijk, al ben ik wel bang dat ze bij Manchester niets snappen van deze variant.' Ellen: 'De twist voor haar zit 'm in de gefrituurde broccoli. Ik ben dol op groente- tempura en dit is daar een variant opHet bruiswater in het beslag zorgt voor de krokante korst. De zoete-aardappelfrietjes maken we ook vaak in de oven. De vis en friet kun je ook goed frituren in een wadjan, dat is een wok met een steel.' Tel je de calorieën die je eet? Ellen: 'Niet meer, ik eet nu vooral waar ik zin in heb. Ik geloof heel erg dat mijn lijfgoed aangeeft waar het behoefte aan heeft. Dat heb ik geleerd uit mijn topsporttijd. Gezond eten zit nog altijd in mijn systeem, maar als ik zin heb in chips eet ik die ook gewoon. Het allerlekkerste aan stoppen met sporten op zo'n hoog niveau vind ik dat ik me niet meer schuldig hoef te voelen als ik een keer een wijntje drink ofwat slechter slaap. Ik hoefniet meer voortdurend te presteren, dus het maakt nu minder uit.' Dochter Bowie lust echt alles. Ellen: 'Ze eet nu bijna helemaal met de pot mee, heel fijn.' Keivin: 'Vleesvervangers? Prima. Maar ik voeg er vaak nog wel een beetje pit aan toe.' 126

Allerhande | 2021 | | pagina 96