BINNENKIJKEN BIJ. allerhande Wie bepaalt wat er op het menu komt? Keivin: 'Ellen!' Ellen: 'Klopt, maar ikvraag wel heel vaak waar je trek in hebt. g van de io keer is het antwoord dan: doe maar iets met kip en spinazie.' Kei vin: 'Maar dat eten we dus bijna nooit, want Ellen vindt dat saai. Zij is creatiever in de keuken.' Ellen: 'Ik vind Allerhande echt een leuke inspiratiebron. Daar haal ik veel recepten uit. Verder heb ik stapels kookboeken en vind ik ook op Instagram lekkere gerechten. Als ik in een restaurant wat fijns heb gegeten, maak ik het thuis vaak na.' Waarin verschillen jullie het meest? Ellen: 'Keivin eet soms vlees en ik niet. Ik vind de smaak niet zo lekker en ben steeds bewuster bezig met wat ik wel en niet wil eten. Keivin houdt van pittig, het liefst zo heet, dat het zweet op zijn voorhoofd staat. Ik vind dat verschrikkelijk. Dus gaat hij soms stiekem met zijn bord naar de keuken om er een scheut chilisaus overheen te kieperen.' Keivin: 'Ellen is heel gedisciplineerd als het gaat om gezond eten, ook voor onze dochter Bowie (2). Ik ben er wat makkelijker in. Des te fijner is het dat Ellen zorgt voor de balans tussen gezond eten en af en toe de teugels laten vieren.' Hoe houd je iedereen aan tafel tevreden? Eiien: ik kookte vaak3 totaal verschillende gerechten, voor Bowie, Kelvin en mezelf. Tot ik bedacht: dit moet toch makkelijker kunnen? Hoe kan ik de gerechten zo aanpassen dat we allemaal eten wat we lekker vinden? Dat leidde tot ons boek'Hem versus haar'. Daarin vind je recepten voor ontbijt, lunch, dineren snacks, met een twist om keukendiscussies in de kiem te smoren. Dat gaat verder dan alleen vlees vervangen. Zo hebben we ook gekeken wat voor verschillende gerechten je kunt maken met vrijwel dezelfde ingrediënten. Voor haar een lichte salade, voor hem een voedzame frittata. Keivin wil vaak meer eiwitten eten dan ik. Maar die hoefje niet alleen uit vlees te halen, want eiwitten zitten bijvoorbeeld ook in bonen en peulvruchten.' Hoe betrek je Bowie bij het eten dat je maakt? Eiien: zeeet nu bijna helemaal met de pot mee. Ze lust echt alles, heel fijn. Als ik een quinoasalade met pompoen maak, vindt ze dat ook lekker. Ik heb in het begin bewust alleen gezonde dingen gegeven. Want ik was bang dat als we zouden beginnen met croissants en boterhammen met chocopasta, ze alleen dat nog zou willen. Favoriet is een zoete-aardappelschotel met venkel. En ze is dol op bonen. Een bakje kidneybonen als snack vindt ze heerlijk.' KOKEN MET 'N TWIST Ellen Hoog (35) is tweevoudig olympisch en tweevoudig wereldkampioen met het Nederlands hockeyelftal en schreef de kookboeken 'In per fecte conditie' en 'Grenzeloos gezond'. Samen met haar man. voormalig voetballer en Manchester City scout Keivin de Lang (40). maakte ze 'Hem versus haar'. Ellen: 'Er staan 35 recepten in met een twist voor hem en voor haar. Het idee is dat je een basis recept maakt en dat vervolgens aanvult aan de hand van de voorkeuren van de verschil lende gezinsleden. Zo kan onze dochter Bowie (2) makkelijk met ons mee-eten. We geven ook recepten voor pubers die ineens full-vegan willen eten of intensief aan kracht training gaan doen.' 'Hem versus haar' is verkrijgbaar bij bOl.COm voor 16.99 (Uitgeverij Becht) VERSUS

Allerhande | 2021 | | pagina 95