In de sporttas Wat zijn de 11 favorieten van topvoetbalier Calvin Stengs (22)? Nou, dat gaat van spiegelei tot bakkeljauw. En welke groente hij het liefst eet, raad je nooit. Serie Het elftal van Calvin 'Behalve mijn voetbalschoenen, lage Nikes (Mercurial Vapor), en scheenbeschermers, neem ik bij uitwedstrijden altijd mijn eigen hoofdkussen mee. Hij is lekker zacht. Anders kan ik niet slapen en krijg ik last van mijn nek.' CALVIN STENGS Geboren in Amstelveen op 18 december 1998, opgegroeid in Nieuw-Vennep. Hij begon met voetballen op zijn 4de bij SV DIOS en deed de jeugd opleidingen van HFC Haarlem en AZ. In 2016 stroomde hij door naar AZ, waar hij nog steeds speelt. Hij debuteerde in 2019 bij het Nederlands elf tal. Calvin heeft een vriendin, Beau de Boer. Haar vader is trainer van het Nederlands elftal Frank de Boer. JEUGDDROOM 'Ik wilde basketballer worden. Ben al m'n hele leven fan van Michael Jordan. Mijn moeder had de film Space Jam met hem en de Looney Tunes. Die heb ik wel 1000 keer gezien. Maar je kon pas vanaf 9 jaar op basketbal. Mijn moeder zei: ga maar op voetbal. Dus ging ik mee met mijn buurjongen Dani Gomes, nog steeds m'n beste vriend. Achteraf is het natuurlijk wel de beste keuze. Maar basketbal volg ik nog wel!' HOBBY 'Gamen met vrienden. Ik speel FIFA altijd met Owen Wijndal. En Call of Duty meestal met Myron Boadu, Kenzo Goudmijn en nog een andere vriend, maar die ken je niet, haha. We spelen bijna elke dag, soms een uur of anderhalf. Ligt eraan hoeveel tijd ik heb. Het gaat me niet echt om het winnen, het is vooral heel gezellig, we hebben de gekste gesprekken met elkaar. Het is sociaal en tegelijk lekker bezig zijn.' 'Natuurlijk de documentaire The Last Dance over Michael Jordan. The 100 vind ik ook wel cool en Vikings en Game of Thrones heb ik helemaal uitgekeken. Veel sciencef ictionseries dus eigenlijk. Maar La Casa de Papel vind ik het best. Vanwege de spanning en de actie maar het is ook echt grappig. De storyline is gewoon heel goed.'

Allerhande | 2021 | | pagina 78