Ruim assortiment Inspiratie KEUZE GENOEG Beleggen in een betere wereld. WAT IS WAT? NIEUW JASJE ANITA SCHOLTE OP REIMER is bij Albert Heijn verantwoordelijk voor de kwaliteit en duurzaamheid van producten en vertelt wat Albert Heijn doet aan plantaardig eten. Nederlanders houden van lekker eten. En dat kan ook vegetarisch! Minder vlees eten wordt dus ook steeds populairder. Zo af en toe eens kiezen voor een dagje zonder, heeft een naam: flexitariër. Meer dan de helft van de Nederlanders is flexitariër en eet dus 3 of meer dagen per week lekker vega. De Gezondheidsraad adviseert om meer plantaardig en minder dierlijke eiwitten te eten en dus vaker te kiezen voor plantaardige eiwitbronnen. Door minder vlees te eten lever je een bijdrage aan een betere wereld. Dat vinden we bij Albert Heijn natuurlijk erg belangrijk. We helpen je dan ook graag bij het maken van je flexkeuze.' 'We hebben een ruim assortiment in vega en vegan producten, zodat je voor elk moment van de dag een bewuste keuze kunt maken. Afgelopen maanden hebben we nog eens ruim ioo nieuwe producten aan ons vega en vegan assortiment toegevoegd. En waar we voorheen vooral vleesvervangers voor bij het avondeten in de schappen hadden staan, vind je nu ook veel heerlijke plantaardige producten om ook op andere momenten van de dag van te genieten. Van ontbijt tot lunch, borrel en diner, hartig én zoet, wij hebben het voor je in huis. Wat dacht je van plantaardige alternatieven voor zuivel en voor kaas of fijne vleesvervangers. Stuk voor stuk heerlijk! Kijk op ah.nl wat voor leuke en lekkere nieuwe producten er te verkrijgen zijn. Om het je nog makkelijker te maken vega(n) te kiezen, hebben we de nieuwe verpakkingen een make-over gegeven. Ze zijn te herkennen aan de zeegroene verpakkingen en schapkaarten en heldergroene logo's.' 'Zin om vega(n) of plantaardig te gaan koken? In deze Allerhande vind je genoeg inspiratie. Sinds kort geven we in Allerhande ook bij gerechten mét vlees of vis vaak handige tips hoe je het recept vegetarisch kunt maken. Zo lekker en makkelijk is vegetarisch koken!' Op ah.nl/allerhande vind je meer dan 4500 recepten zonder vlees en vis en meer dan 430 recepten zonder dierlijke producten. 55% van de Nederlanders eet 3 dagen per week of vaker geen vlees bij de warme maaltijd of tussendoor. Vegan, veganistisch, vegetarisch, plantaardig duizelt het je een beetje? Vegetarisch (vega) betekent eten zonder vlees of vis, maar ook zonder kaas gemaakt met dierlijk stremsel. Veganistisch (vegan, plantaardig) eten betekent zonder dierlijke ingrediënten. Dit bevat dus ook geen zuivel, ei, gelatine of honing. Veel verpakkingen van vega(n) producten hebben vanaf nu een herkenbare zeegroene kleur. En ook in de winkel herken je het vega(n) schap aan deze kleur. 78

Allerhande | 2021 | | pagina 57