y VOORWOORD Meer en meer Nederlanders ontdekken dat flexitariër zijn best makkelijk en lekker is. Een dagje geen vlees eten is in mijn gezin eigenlijk al heel normaal geworden. Bij een doordeweeks AGV-gerecht vervangen we het vlees door vleesvervangers. Bij eenpansgerechten kies ik vaak voor extra veel groenten of voeg ik bijvoorbeeld bonen of linzen toe. Doordat Quirijn al een aantal jaar overtuigd vegetariër is, zijn we vanzelf steeds meer met hem mee gaan eten. Gelukkig wordt ook de keuze voor vegetarisch beleg of lekkere borrelhappen steeds ruimer. De vega bitterbal staat al regelmatig op tafel! In dit nummer willen we je graag helpen met heerlijke gerech ten, zodat jij zelf bepaalt hoe je het wilt: met of zonder vlees, kip en vis. Tofu is een vleesvervanger die je echt een beetje moet ontdekken. Wij vonden het in het begin maar muf smaken. Herken je dat? Blader dan gauw naar 'Zo doe je dat tofu' op pag. 14. Door de stukjes te roosteren, stoven of bakken en wat soja, sambal of currypasta toe te voegen geef je veel smaak aan je tofu. Het is gezond, goedkoop én nu dus ook nog eens heel lekker. Smaken verschillen en daarom hebben we een aantal populaire recepten zo gemaakt datje ze vega én met vlees kunt maken. Pasta met spinazie en gorgonzola is zo al lekker, maar met een beetje ham erbij is de vleeseter aan tafel ook in zijn nopjes. Wraps zijn ook handig, want die kun je vullen met wat je maar wilt. Als wij thuis pizza maken, krijgt iedereen in het gezin zijn eigen hoekje om te beleggen. Zo houden we iedereen blij. Ook ex-hockeyer Ellen Hoog en haar vriend Keivin de Lang hebben heel verschillende smaken en eetwensen. Ze maakten er een kookboek over. We mochten bij deze sportieve types binnen kijken en ze vertelden hoe zij de oplossing hebben gevonden voor hun verschillende eetwensen. Met een paar aanpassingen kun je elk recept zo maken datje niet voor iedereen apart hoeft te koken. Leuk en leerzaam! Ten slotte ook aandacht voor veel lekkere gerechten onder de 2.50 met en zonder vlees. Want bij Albert Heijn kun je met de Prijsfavorieten ook prima flexen. Dus wat jouw uitdaging ook is: ik hoop dat we je met dit nummer veel inspiratie bieden om lekker en makkelijk te flexen! allerhande 3 Lekker flex Joyce Bierman werkt al 18 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat. Aardappelcurry met boerenkool en kokosmelk Het recept vind je op pag. 4

Allerhande | 2021 | | pagina 3