O nze klanten willen met een goed gevoel genieten van de allerlekkerste zuivelproducten. Met het programma 'Beter voor Koe, Natuur Boer' maken we dit samen met de boeren mogelijk. We gaan met dit programma terug naar boeren zoals boeren bedoeld is, waarbij de koe, natuur en boer met elkaar in balans zijn. Er is meer ruimte voor dierenwelzijn en biodiversiteit, hetvoerkomtvan dichtbij en het doel is dat de melk vanaf dit jaar klimaatneutraal is. En daar zijn we trots op.' We qaan terug naar boeren zoals boeren bedoeld is, waarbij de koe, natuur en boer met elkaar in balans zijn' Maatregelen 'De melkveehouders van Royal A-ware die melk leveren ten behoeve van het 'Beter voor Koe, Natuur Boer'-programma zijn in 2018 begonnen hun bedrijfsvoering aan te passen. De afgelopen jaren hebben zij maatregelen genomen om de melk verder te verduurzamen op het gebied van dierenwelzij n en natuur. Daarnaast zijn ook de eerste stappen gezet met het verkleinen van de C02-footprint. Om een goede uitgangspositie te bewerkstelligen voor klimaatneutrale melk hebben we stappen gemaakt door het aantal melkkoeien en jongvee in balans te brengen met het aantal hectares grasland en tegelijkertijd de melkproductie per hectare te begrenzen op 18.000 litermelk. Bovendienis er inmiddels 40.000 hectare grond ingezaaid met kruidenrijk grasland; dat zijn maar liefst 80.000 voetbalvelden. Hiermee hebben we de fundering gelegd om vanaf dit jaar stapsgewijs klimaatneutrale melk op de boerderij te gaan produceren.' Verdere stappen De komende jaren gaan we verder op weg naar de gesloten C02-kringloop op de boerderijwaarbij de koolstof die wordt uitgestotengelijk staataan de hoeveelheid koolstof in de grond. We zetten verdere stappen op het gebied van dierenwelzijn en op het gebied van natuur en biodiversiteit. Onze boeren gebruiken uitsluitend groene energie en wekken deels ook hun eigen energie op.' DIERENWELZIJN CHECK, CHECK, CHECK ANITA SCHOLTE OP REIMER Anita Scholte op Reimer is bij Albert Heijn verantwoordelijk voor de kwaliteit en duurzaamheid van producten en vertelt wat Albert Heijn doet aan klimaatneutrale zuivel. Zie je dit logo op een kaas- of zuivelproduct van Albert Heijn? Dan heb je een goede keuze in handen! In de afspraken staan veel details over dierenwelzijn. Zo moeten er altijd voldoende borstels zijn waar de koeien met hun vacht langs kunnen gaan, worden verplicht 1 x per jaar hun poten verzorgd en dient er een zacht ligbed te zijn voor elk dier. 40% Door de grote hoeveelheid deelnemende melkvee houders heeft al 40% van de eigen-merkproducten van Albert Heijn het Beter voor Koe, Natuur Boer-logo! Jaarlijks worden alle aangesloten melkveehouders gecontroleerd of ze voldoen aan de eisen. Ben je benieuwd waarop wordt gelet bij zon controle? Scan de QR-code en je weet het. 82

Allerhande | 2021 | | pagina 82