VOORWOORD Een nieuwjaar, ik heb er echt zin in! Na een bizar 2020 zijn we ons allermal een stuk bewuster gewor den van het belang van gezond leven en gezond eten. Daarbij willen we het wel betaalbaar houden, natuurlijk. Ik probeer thuis zoveel mogelijk volkorenproducten te gebruiken. Zo is witte pasta al lang geleden vervangen door z'n volkoren broertje en ook de wraps, het brood en de beschuit zitten bij ons boordevol vezels. Daarnaast probeer ik dagelijks voldoende te bewegen door bijvoorbeeld een extra wandeling met onze hond Pip te maken. In de rubriek Wat eten we vandaag hebben we maar liefst 10 recepten die allemaal gezond én onder de 2.50 zijn! Dat dat ook heel lekker kan zijn, bewijst de frittata met zoete aardappel van de cover, maar de andere gerechten zijn ook aanraders. Onze culinair redacteuren hebben zó hun best gedaan om betaalbare, gezonde en vooral heel lekkere gerechten te ontwikke len! Als je nog meer hulp wilt, doe dan mee met de Gezond challenge, waarbij je een compleet dagmenu krijgt met heel veel gezonde Prijsfavorieten voor €5 per persoon per dag (schrijf je in op ah.nl/betereten). Gezond, lekker, betaalbaar en ook nog eens oer-Hollands, dat is prei. We gingen langs bij onze boer in Brabant en zagen met eigen ogen hoe deze groente in de vruchtbare bodem groeit. En hoe al die mooie preien met zorg worden geoogst, gewassen en naar de winkels gebracht. Nu ik het over groente heb, vind jij het ook lastig om je kinderen broccoli, pompoen of bloemkool te laten eten? Toen mijn kids kleiner waren, verstopte ik vaak groenten in de gerechten. In mijn pastasaus wist ik wel 8 soorten te stoppen, zonder dat ze het merkten. Deze truc werkt goed en maakt gerechten heel lekker. Probeer rraar eens! De nieuwe half-om-halfburger bestaat voor de helft uit rundvlees, voor de helft uit groente. Of maak eens regen boogpannenkoekjes met spinazie, bietjes en pompoen door het beslag. De kinderen zijn er dol op! Ik ben trots dat we Jamie Oliver hebben kunnen spreken over zijn nieuwste boek. In 7X Anders heeft hij op basis van producten die de meeste gezinnen elke week in huis halen nieuwe gerechten bedacht. Zo doorbreekje op een makke lijke manier je vaste routine en zetje toch iets op tafel waar het hele gezin blij van wordt. Verder vertelt hij over zijn 5 kinderen en hoe ook zijn leven op z'n kop heeft gestaan. En hoe hij daar weer een positieve draai aan gaf. Inspirerend. Ik wens je een goed 2021! aller inde 3 Frittata met zoete aardappel, witte kaas en spinaziesalade Het recept vind je op pag. 69 Goede start Joyce Bierman werkt a!18 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegete n e n bijge praat.

Allerhande | 2021 | | pagina 3