ff JONG GELEERD IS OUD GEDAAN Een paar jaar geleden kookte Eleonore nog onder toeziend oog van haar moeder. Maar inmiddels kan ze alles zelf en zet ze i keer per week een lekkere maaltijd voor het hele gezin op tafel. Eleonore: 'Het fijne van zelf koken is dat ik mag bepalen wat we eten. En dat ik ingrediën ten kan weglaten. Ik maak vaak pasta met spinazie en spekjes. Eigenlijk horen daar nog champignons bij. Maar die lust ik niet.' Marianne: 'Ik vind het leuk om te zien dat ze haar eigen draai aan recepten geeft. Toen ze net begon met koken, volgde ze elk recept nauwgezet. Maar nu durft ze al meer te experimenteren. Dat ze elke week voor ons kookt, is echt verwennerij.' Eleonore: 'Mama laat me vaak kiezen uit een paar recepten en zorgt dat alles in huis is.' Marianne: 'Dat is zo makkelijk van Allerhande. We scheuren de recepten uit die ons lekker lijken en die kan zij dan stap voor stap volgen.' Eleonore: 'Ik kies natuurlijk wel altijd wat ik zelf ook lekker vind.' Marianne: 'Ja! Maar door zelf te koken ben je meer gaan proeven en is je smaak ontwikkeld.' Eleonore: 'Dat klopt. Vroeger hield ik niet van uien. Nu vind ik ze juist lekker. Ook pesto, mozzarella en avocado lust ik sinds een tijdje.' Marianne: 'In het weekend staan we nog steeds graag samen in de keuken. Dan maken we een grote pan tomaten- of groentesoep.' Eleonore: 'Ofwe bakken taart of koekjes. En dan mag ik de kloppers van de mixer aflikken.' Marianne: 'Dit gerecht hebben we ontdekt in de Allerhande, maar gaandeweg hebben we het wat aangepast naar onze smaak. We vinden het allemaal heerlijk! En je kunt het makkelijk voor meer mensen maken. Dan breid ik het uit met een extra blikje mais, bonen en wat verse paprika's. Hoe dan ook: de schaal gaat altijd leeg.' Pi «- MAMA'S SUPERTIP allerhande 1. Opa's groentesoep, met verse groenten en vermicelli 2. Wraps en taco's, in alle mogelijke variaties maar altijd met mais erbij 3. Boerenkool met worst Marianne: 'Wie kookt kan blijven zitten en hoeft de vaatwasser niet in te ruimen! Hanteer die regel en de kinderen staan te popelen om de keuken in te gaan. Zo beloon je ze op een heel natuurlijke manier.' Zorg dat de pan goed heet is. Doe het gehakt in de pan en duw en plet het met een houten lepel of spatel een beetje los. Bedek de hele bodem van de pan, zodat het lekker bakt. Als alles goed bruin en niet meer rood is, is het gaar. 23

Allerhande | 2021 | | pagina 23