Wm. v-r .-" S?5W"H1 Wijn vormt de kroon op je kerstdiner. Daarom vind je veel wijn-spijscombinaties bij de recepten in dit nummer. Wil je toch zelf kiezen? Met deze vuistregels heb jij het beste wijnarrangement! Hoeveel inslaan? Vragen antwoorden! Help! Zoveel keuze! Zonder of minder alcohol rC3v'^^5:.rV: Een wijnfles van 75 cl bevat 6 a 7 glazen. Je hebt voor iedere tafelgenoot minimaal 1 glas per gang nodig. Een kwestie van even uitrekenen dus. Wat serveer je bij een licht gerecht met frisse smaken? Serveer een frisse, droge witte of soepele rode wijn. Een zware rode wijn zal het gerecht overheersen. En bij een kruidige runderstoofpot? Kies een stevige rode wijn, die op kan tegen zo'n spicy gerecht. Wat past bij een wat vetter gerecht? Bij een vette vis of varkensrollade kun je gaan voor een volle, droge witte wijn. Bij echt machtige gerechten kan het fijn zijn een frisse witte wijn te schenken die wat tegengas geeft. Hoort wit bij vis, rood bij vlees? Je zit goed met de 'regel' wit bij vis en rood bij vlees, maar bij een vette of gegrilde vis kun je ook een soepele rode wijn serveren. En wat als wijn onderdeel is van het gerecht? Schenk lekker dezelfde wijn tijdens het eten, die smaakt zeker! Heb je eindelijk gekozen voor een volle droge witte wijn voor bij je vitello tonnato of een stevige rode voor bij je beef Wellington, staan de schappen er vol mee! Gelukkig leer je veel van het schapkaartje en de wijninfo op ah.nl. Op het schapkaartje staat info zoals het land van herkomst en waar de wijn lekker bij smaakt. En op ah.nl/kerstwijnen vind je de beste combinaties bij je kerstmenu. Niet iedereen wil of mag alcohol drinken. Bij Albert Heijn vind je een heel schap met heerlijke alcoholarme en -vrije wijnen. Van Merlot tot Sauvignon, dus voor ieder wat wils!

Allerhande | 2020 | | pagina 56