4 Slim opdienen Lekker met leftovers Maak de juiste afweging In delen op tafel DUURZAAMHEID Met afgemeten porties is de kans dat er wat overblijft al kleiner. Mocht je toch kerstkliekjes hebben, maak er dan de volgende dag heerlijke gerechten meel In dit nummer geven we veel tips bij de recepten voor als je loch nog wat overhebt. Heb je van bepaalde ingrediënten over omdat je bijvoorbeeld maar een halve verpakking hebt gebruikt? Zet het de volgende dag in schaaltjes op tafel, vul aan met bijvoorbeeld vlees, rauwkost en stokbrood en ga er gezellig mee gourmetten. Meer inspiratie? Op ah.nl/ allerhande kun je gerechten zoeken op hel ingrediënt dat je overhebl. Omdat een kerstdiner vaak uil meerdere gangen bestaat, is het verstandig de porties wat kleiner te houden. Houd daar al bij het maken van je bood schap penl ij si rekening rnee. Door afgepast je ingrediënten Ie kopen, voorkom je dat je toch teveel rnaakt en na de feestdagen weg moet gooien Weeg tijdens het koken de porties af, met een keukenweegschaal. Kerstheerlijkheden zijn zo lekker en verleidelijk, daar wil je dagenlang van genieten. Dat kan zo: Leg voor het kerstontbijl wat plakjes kaas en vleeswaar op een schaaltje. Doe wat overblijft terug in de koelkast, zo blijft het vers. Doe hetzelfde met de kerststol. Snijd een paar plakken af en stop de rest van hef brood terug in de zak. Zo droogt hel niet uit. Een borrelplankstaat vaak wel een lijdje op tafel Het is zonde om wat eventueel overblijft weg te moeten gooien, omdat het een tijd builen de koelkast heeft gestaan. Wees Slim ën halveer de kaasjes, schep de helft van de salades in een schaaltje en leg een kleine port ie olijven op een bordje. Feestelijk en ook nog eens heel praktisch: zet geen schalen op tafel maar rnaak de borden in de keuken op. Wie nog trek heeft, kan beter nog een extra portie uit de pan scheppen. En wat overblijft is heerlijk voor de volgende dag.

Allerhande | 2020 | | pagina 53