Met een goede voorbereiding maak je een feestmaal zonder overdaad. Heb je onverhoopt toch te veel eten in huis? Kook dan creatief met de kerstkliekjes. Zo vier je de feestdagen zonder voedsel te verspillen. Begin op tijd Slim bewaren Pre-kerstdiner Het juiste aantal personen Druk, druk, druk met je kerstvoorbereidingen? Niets leuker dan bedenken wat er dit jaar weer op tafel komt met kerst. Wees slim en schrijf je menu uit, inclusief de borrelhapjes. Zo maak je inzichtelijk of de hoeveelheid hapjes en gerechten voldoende zijn. Is het menu helemaal af? Ga dan als volgt te werk: Check je voorraadkast, koelkast en kruidenlade op de ingrediënten die je nodig hebt voor je menu. Maak daarna een complete boodschappenlijst. Heb je producten nodig die in grootverpakking te koop zijn? Let dan goed op de houdbaar heidsdatum, zodat je ze ook na de feestdagen nog op kunt maken. Bewaar eten op de juiste plek, dan blijft het langer lekker enJanger houdbaar. Check welke ingrediënten in de koelkast moeten en wat je beter daarbuiten kunt bewaren. Zo houd je de koelkast overzichtelijk en wellicht minder vöf Goed om te weten: de ideale temperatuur voor de koel kast is 4 °C. Op deze temperatuur groeien: bacteriën nauwelijks en bederft voedsel: minder snel. Oefen het menu dat je wilt maken een keer, dan weet je met kerst hoe je alles moet bereiden. Maak er alvast een feestje van, met een prachtig kleed, kaarsen en mooi servies. En zo kun je ook meteen testen of de porties goed zijn voor het gezelschap waarmee je gaat eten. In tegenstelling tot aricSëre jaren is het gezelschap deze kerst eèn stuk kleiner. Dat komt qoed uit, want veel re'cëpfe'n zijn.vaak geschreven voor 4 personen. Bëstaat je gezin uit meer of minder personen? Of mqakje-een. dubbele portie om te bezorgen bij opa;:ën onria? Dan'kun je op - ah.nl/allerhande bij de recepten het juiste aantal .personen invullenLErond.ër zie je dan precies' hoeveel je.vpnpllë ingrediënten nodig'hëbl Bestel op ah.nl of via de AH app en laat je boodschappen gemakkelijk thuisbezorgen, Liever je boodschappen ophalen? Kies dan voor een Pick Up Point.

Allerhande | 2020 | | pagina 52