VOORWOORD Het wordt dit jaar een bijzondere kerst, zoveel is zeker. Het is nu niet meer zo vanzelfsprekend om de kerstdagen met de hele familie aan i tafel te zitten. Toch verheug ik me wel op die periode. Dit jaar hangen onze lichtjes buiten al iets eerder en ook het huis wordt extra in kerstsfeer gebracht. Al dagen ben ik aan het plannen hoe we het zullen vieren. In elk geval wordt het een intiem diner met het eigen gezin, maar hopelijk mogen er ook i a 2 gasten aanschuiven. Kerst zonder opa en oma doet tenslotte toch een beetje pijn. In deze kersteditie van Allerhande besteden we veel aandacht aan de klassiekers: vooraf ragout, garnalen of carpaccio en als hoofdgerecht kalkoen, rollade of varkenshaas. De ene keer traditioneel, de andere keer verrassend. Blader maar naar de tompouce van avocadomousse en gerookte zalm: je weet niet watje ziet! Ook zijn er genoeg vega alternatieven, van bietentartaar tot gebraad van knolselderij. Het ziet er niet alleen schitterend uit, maar het is ook overheerlijk. Ik zet zeker een paar van de vega gerechten op ons menu, voor onze vegetariër Quirijn, maar ook voor onszelf! Dit jaar hebben we extra aan de kleintjes gedacht. Met volwaardige voor-, hoofd en nagerechten waar de kinderen heel blij van zullen worden. Wat denk je van regenboogcarpaccio, kerstboompizza of kerstburger met cranberry-ketchup? En de Het drooit allemaal om liefdeen aandacht. Of je nu bij elkaar bent of op afstand meegeniet soesjeskerstkrans! Een feest om naar te kijken én om te maken. Bij mij thuis zullen Xavi en Féline me helpen met de snowglobes, echt een magisch toetje. Over desserts gesproken: de fantastische trifle op de cover met amandelkoekjes, bessencrème en honeycomb is een lust voor het oog én ongelooflijk lekker. We hebben er ook miniversies van, want de kans datje gezelschap dit jaar kleiner is, is helaas groot. Voor deze en nog andere trifles: blader naar pagina 156. Ik ben benieuwd welke jij gaat maken. Doe mee met de winactie, post een foto van jouw trifle op Instagram of Facebook met #allerhandekerstcover en maak kans op een keukenmachine! Hoewel de feestdagen dit jaar dus minder uitbundig zullen zijn, gaan we er toch iets moois van maken. Met een stijlvolle aankleding is het meteen gezellig. Door het hele nummer zie je fraaie borden, tafelkleden en servetten, veel is te koop bij Albert Heijn. En hoe je de tafel nog feestelijker dekt, zie je op pagina 136. Ik vind het fijn dat we dit jaar iets extra's doen voor mensen die een hart onder de riem kunnen gebruiken. Daarom vind je in dit nummer een gratis kerstkaart om te versturen naar iemand die het volgens jou verdient. En via onze partners Rode Kruis, Voedselbanken en Linda Foundation zal Albert Heijn dit jaar extra kersttassen verspreiden met daarin een boodschappen- cadeaukaart en wat lekkers, zodat ook mensen die het minder breed hebben een mooie maaltijd op tafel kunnen zetten. En dan nog een tip: wil je in de kerstperiode culinair eten maar maximaal 20 minuten in de keuken staan? We hebben iets nieuws bij Albert Heijn: het kerstmenu van Culii, heerlijke, culinaire gerechten die je in een handomdraai bereidt. Of je nou een keukenprins (es) of gemaks kok bent, het wordt altijd lekker als je eten maakt met liefde en aandacht. En dat is precies waar kerst om draait, of je nou bij elkaar aan tafel zit of op afstand meegeniet. Ik wens iedereen een bijzonder mooie kerst! PS Vergeet nietje volle spaarkaart in te ruilen voor een pan of gourmetset. Dan kun je daar deze kerst al van genieten! allerhande 3 V f Joyce Bierman werkt al 18 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat.

Allerhande | 2020 | | pagina 3