VOORWOORD Als kind vond ik sinterklaasavond al reuzespannend. Dan zat ik samen met mijn broers op de bank rondom de open haard te zingen en plots viel er een jutezak cadeaus uit de schoor steen, zo in de (niet brandende) haard. Magisch! Ik word elk jaar weer zo blij van een huis dat ruikt naar versgebakken speculaas en waar de hele dag sintliedjes opstaan. In dit nummer gaan we veel sintlekkers bakken met de kids: discodip kruidnoten, een marsepeinen taart waarin je een cadeautje kunt verstoppen of een mooie chocoladeletter. Ik ga samen met Féline zeker de kruidnootjes maken! De week voor sinterklaas is het altijd extra geheimzinnig bij ons in huis. Iedereen is bezig met pakjes, gedichten en surprises. En dan is het zover, pakjesavond. Traditie getrouw gaan we eerst lekker gourmetten, niet alleen vanwege Sinterklaas, maar ook omdat Quirijn op 5 december jarig is. Mag ik je een cadeautip geven? De hoog waardige pannen en de gourmetset uit de spaaractie van Albert Heijn! Je vindt in dit nummer genoeg leuke ideetjes om van je gourmetavond iets bijzonders te maken met vlees, vis en natuurlijk vega. Ook altijd goed op een winterse avond is stamppot, want vrij simpel te maken en snel klaar - heel fijn in de drukke sinttij d! Andijviestamppot, boerenkool, hutspot allemaal lekker, en wij geven er een avontuurlijke twist aan. In onze winkels hebben we trouwens een steeds grotere keuze in vegetarische en veganistische producten voor ontbijt, lunch en diner. We zien dat meer mensen vaker een dagje willen kiezen voor wat anders dan vlees. In onze duurzaamheids rubriek vertelt Anita over de voordelen van plantaardige voeding. En ook heel leuk: Shane Kluivert vertelt in deze Allerhande over alweer zijn 2de kookboek, dat ook helemaal draait om vegetarisch eten! Het is een supertoe- gankeüjk, kindvriendelijk boek vol lekkere vega recepten voor het hele gezin. Zijn zoete-aardappelcurry met naanbrood gaan we thuis zeker uitproberen! Ten slotte wil ik nog even stilstaan bij Sprank, onze nieuwe appel die speciaal en alleen voor Albert Heijn wordt geteeld. Hij smaakt volzoet, met een klein zuurtje en hij blijft lang lekker knapperig. Ideaal als gezond tussendoortje met al die sintzo etigheden! Ik wens je heerlijke weken, allerhande Chocoladeletters Het recept vind je op pag. 19 Uitpakken Joyce Bierman werkt a 117 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat.

Allerhande | 2020 | | pagina 3