In huize Kluivert staan de mannen het meest in de keuken. Want naar eigen zeggen kunnen zij gewoon het best koken. Shane (13) heeft de fijne kneepjes van het koken letterlijk met de paplepel ingegeven gekregen van zijn vader Patrick. Als die in de pannen stond te roeren, legde hij telkens weer iets anders op het blad van de kinderstoel van Shane. Shane proefde gretig en lust nu écht alles. Inmiddels staan vader en zoon geregeld samen in de keuken. 'Als ik tijd heb, want ik moet ook gewoon naar school en ik train een paar keer per week bij het jeugdteam van FC Barcelona', vertelt Shane. Tijdens de strenge lockdown in Barcelona moesten Spanjaarden wekenlang binnen blijven. Ineens was er tijd om een 2de kookboek te schrijven, dit keer met alleen maar vegetarische recepten. 'Het was helemaal niet moeilijk om al die recepten Dit is Shane te bedenken. Er zijn zoveel lekkere combinaties te maken met groente, pasta, rijst, brood, eieren, fajitas; en zo kan ik nog wel even doorgaan. De meeste gerechten eten wij thuis vaak. Met mijn boek wil ik laten zien datje eigenlijk helemaal geen vlees nodig hebt. Wist je dat onze tanden helemaal niet gemaakt zijn om op vlees te kauwen? Het verteert ook niet zo goed en groenten geven een voller gevoel. Mijn ouders eten al jaren geen vlees meer, ik af en toe een stukje kip of rund. Omdat ik het zo lekker vind.' 'Ik zit op een internationale school en tijdens de lunch kijk ik m'n ogen uit. Mijn klasgenoten komen van over de hele wereld en dat is te zien in hun lunch - trommels. Een Japanse jongen brengt Shane deelt nog meer keukengeheimen aller 111 STAP-VOOR-STAPUITLEG Shane Kluivert scoort goed, zowel in het jeugdelftal van FC Barcelona als met zijn video's op zijn YouTube- kanaal. Daar heeft hij 80.000 volgers en op Instagram maarliefst 382.000. Zijn 1ste aflevering van Koken met Shane is meer dan 500.000 keer bekeken. Onlangs verscheen zijn 2de kookboek Vega met Shane. KEUKENGEHEIMEN ANDERE SMAKEN Shane zit op een internationale school, waar hij veel inspiratie krijgt van zijn klasgenoten. Ze brengen allemaal iets anders mee en proeven van elkaar. Wat Shane lekker vindt, kookt hij thuis na, op zijn eigen manier. Zo is het recept voor de zoete-aardappelcurry met naanbrood ontstaan. INSPIRATIE OP SCHOOL Ga naar youtube.nl/allerhande.

Allerhande | 2020 | | pagina 111