E MIJN HELD en bal, een veld en twee enthousiaste voetbalsters. Voor er geïnterviewd wordt, laten ze elkaar eerst wat coole trucjes zien. Dakotha: 'Bij welke voetbalclub ben je begonnen en hoe oud was je toen?' Jackie: 'Ik ben begonnen bij GSBW in Goirle, omdat mijn vader daar voetbalde. Ik denk dat ik toen een jaar ofvier was. Ik ging eigenlijk gewoon met mijn zus mee en was de jongste van het team. Ik had altijd de bal aan mijn voeten, dribbelde de hele dag door het huis, tot grote frustratie van mijn moeder. Mijn zus en ik speelden binnen ook vaakpartijtjes, met de oven als goal.' Dakotha: 'Omdat ik diabetes heb, moet ikvoor ik ga voetballen zorgen dat ik voldoende koolhydraten heb gegeten. Hoe zit dat bij jou?' Jackie: 'Ik let heel erg op wat ik eet en wanneer ik eet, zodat ik het meeste uit mijn voeding kan halen als ik op het veld sta. Koolhydraten zijn energieleveranciers, daarom eten we voor een wedstrijd eigenlijk altijd een bord pasta. Koolhydraten voor we gaan voetballen en eiwitten daarna.' Dakotha: 'Vind jij koken en bakken leuk?' Jackie: 'Haha nee, ik kan het ook niet zo goed. Ik heb het geluk dat ik veel op de club eet. Daar ontbijt ik met toast of havermout en lunch met een warme maaltijd, 's Avonds maak ik meestal een salade of ik smeer een boterham, dat vind ik ook lekker. Als ik wel echt ga koken, maak ik graag tagliatelle van courgette, met linzen en geitenkaas. Heerlijk!' Dakotha: 'Als je bij iemand gaat eten en je vindt het niet lekker, durf je dat dan te zeggen?' Jackie: 'Nee, echt niet. Ik eet het gewoon op, ook al vind ik het vies. Ik lust heel veel, maar houd niet van olijven. Zelfs als ze fijngesneden in een gerecht zitten, proefik ze meteen. Ik vind bij andere mensen gaan eten eigenlijk best spannend. En jij?' Dakotha: 'Als ik iets echt niet lust, eet ik het ook niet op. En wat is dan je lievelings eten voor op je verjaardag?' Jackie: 'Chinees! Als ik jarig ben, maakt mijn vader babi pangang. Dat vind ik echt erg lekker.' Dakotha: 'Voor welke club zou je ooit nog willen spelen?' Jackie: 'Mijn moeder reisde vroeger veel voor haar werk en bracht dan uit elk land een voetbalshirt mee. Mijn eerste shirt was van Manchester United, daarmee is de liefde voor deze club begonnen. Ik heb het shirt tot op de draad versleten. Het was mijn droom er ooit te spelen en dat doe ik nu. Maar het regent veel in Engeland, dus als ik ooit nog wil veranderen, ga ik misschien wel naar een club in een warmer land.' JACKIE'S FAVORIET COURGETTETAGLIATELLE MET LINZEN EN GEITENKAAS aller Scan de QR-code en zet eenvoudig de ingrediënten van een recept op je boodschappenlijst op ah.nl. [HOOFDGERECHT] [2 PERS.) (25 MIN.) [VEGETARISCH] 1 bakje munt (15 g) 31/2 el olijfolie 1 courgette (300 g) 250 g cherry- tomaten 1 teen knoflook V2 el balsamicoazijn 1 blikje linzen (200 g) 75 g zachte geiten kaas naturel 55+ 30 g amandelen met rooksmaak staafmixer 1 Doe de muntblaadjes en 3 el olie in een hoge beker en pureer met de staafmixer. Breng op smaak met peper en zout. 2 Snijd de courgette in de lengte eerst in dunne plakken en dan in dunne repen. Verhit de rest van de olie in een hapjespan en bak de courgette voorzichtig omscheppend 3 min. op middelhoog vuur. Breng op smaak met peper en eventueel zout en haal uit de pan. 3 Bak de tomaten in dezelfde hapjespan 3 min. op middelhoog vuur. Snijd de knoflook fijn. Voeg samen met de balsamicoazijn toe en bak 30 sec. mee. Doe de linzen in een vergiet, spoel af onder koud stromend water en laat uitlekken. Schep samen met de courgette door de tomaten. 4 Verdeel over borden en verkruimel de geitenkaas erover. Hak de amandelen grof. Bestrooi de courgettetagliatelle met de amandelen en besprenkel met de muntolie. BEVAT p.p. 570 kcal 20 g eiwit 42 g vet, waarvan 11 g verz. 24 g koolhydraten, waarvan 16 g suikers 1.2 g zout 7 g vezels Prijs p.p. 2.70 Albert Heijn is supporter van voetballend Nederland. Samen met de KNVB zetten we ons in voor een gezonde, sportieve en sterke toekomst voor iedereen. Lees meer op ah.nl/voetbal.

Allerhande | 2020 | | pagina 75