Le Chayno is een enthousiaste keukenprins. Moeder Ines hoeft hem niet te vragen om haar te helpen met koken; hij neemt zelf het initiatief. La Chayno: 'We eten heel veel groenten. Die snijd ik dan. Het liefst mijn lievelings groenten: tomaten, komkommers, paprika's en broccoli.' Ines: 'Hij is zó gek van groente, dat heeft hij niet van mij. Ik ben zelf een zoetekauw, en dat is hij weer niet. Hij snoept nooit. Behalve met groenten snijden mag hij trouwens ook meehelpen met het omdraaien van een gebakken ei of pannenkoeken.' Le Chayno: 'En ik maak smoothies, met banaan, rood fruiten watermeloen. In de blender.' Ines: 'Alles wat met machines en appa raten te maken heeft, vindt Le Chayno geweldig. En hij is gek op mengen. Groenteburgers en pannenkoekenbeslag zijn ook helemaal zijn ding.' Le Chayno: 'En cakejesdeeg!' Ines: 'Alleen heb ik niet altijd het geduld als hij in de keuken wil helpen. Ik moet de hele tijd op hem letten. En ik wil hem graag dingen goed uitleggen, maar bij hem moet alles snel. Hij wil resultaat zien. Het wachten daarop duurt hem vaak te lang. Maar het maakt me wel blij om te zien hoe hij alles snijdt, roert, bakt en mengt. Tot hij het zat is.' Le Chayno: 'Dan ga ik soms de borden versieren of de tafel dekken. Dat is ook leuk om te doen.' Wist je trouwens dat je op ons YouTube-kanaal heel veel Allerhande Kids-video's vindt? aller 29 JONG GELEERD IS OUD GEDAAN Hoe bak je een ei? Welke pan gebruik je waarvoor? En hoe snijd je veilig? Het staat, samen met de lekkerste kids-recepten. allemaal in Allerhande Kids. Een speciale Allerhande voor kinderen waarmee je kind echt leert koken! Je vindt Allerhande Kids in de winkel en op ah.nl/allerhandekids. 1 Spaghetti bolognese met courgette, paprika en rnais 2. Ovengerecht met dorade, aardappelen, broccoli en wortel 3. Basmatirijst met kip uit de oven en broccoli Ines:'Laat kinderen's avonds eten wat de pot schaft. Als ze mogen kiezen, willen ze soms dingen niet. Maar laat ze daar naast ook wel eens vrij in wat ze verder eten. Dat ze ook zelf mogen kiezen, vinden ze leuk.'

Allerhande | 2020 | | pagina 29