VOORWOORD de training vul ik de eiwitten aan met kwark. Probeer zelf wat voor jou werkt! Lees in het Eet je fit-verhaai de tips en recepten en doe er je voordeel mee. Zo net na de zomer moeten we weer even strak gaan plannen. Op het whiteboard in de keuken hangen de weekroosters van ons en de kinderen, vol met sport, werk en schooltijden. Het weekmenu stem ik hier zo goed mogelijk op af. In dit nummer hebben we een voorzetje gemaakt met een makkelijk, lekker én gezond weekmenu. Wat ik zelf ook heel handig vind is een grote pan met basistomatensaus maken, die ik meerdere keren in de week kan gebruiken, bijvoorbeeld voor pastasaus of chili sin carne. In de rubriek ix koken, 2X eten vind je nog meer inspiratie voor zulke basisrecepten, waarmee je binnen een kwartiertje aan tafel kunt. Een andere manier om simpel en snel te koken is alles in een pan, een wok of op een ovenplaat te doen. Het is wellicht even wennen datje geen 3 pruttelende pannen nodig hebt voor een compleet diner, maar als je het eenmaal gedaan hebt, wil je niet anders meer. Wat een tijd scheelt dat! Als er 1 groot gezin is dat zelfs in drukke tijden relaxed is, dan is het wel dat van Tooske en Bastiaan Ragas. Zij vertellen dat ze nietveel tijd kwijt willen zijn aankoken, maar ze eten wél altijd lekker en gezond. Hoe doen ze dat? Wat is hun geheim? Lees Binnenkijken bijen je weet het. De vakantie is weer voorbij, we gaan weer werken, de kinderen mogen weer naar school en de sportclub- jes zijn ook weer begonnen. Onze zoon Xavi gaat dit jaar starten in de brugklas en zal met een veel te volle rugzak door weer en wind naar zijn nieuwe school toe fietsen, spannend! Het zal wel even wennen zijn dagelijks 3 broodtrommels te vullen om 7.00 uur. Om te voorkomen dat het elke dag 2 broodjes kaas en 1 met hagelslag gaat worden, in dit nummer superfijne ideeën voor een lekkere, gevarieerde lunch trommel! En allemaal binnen 10 minuten te maken. Ik ben er deze zomer veel op mijn racefiets opuit getrokken en dat wil ik er ondanks het drukke schema wel in houden. Ik weet inmiddels dat het handig is om het juiste te eten voor, tijdens en na de training. De keer dat ik na een bak kwark met fruit ging fietsen, moest ik behoorlijk bezuren. Nu eetik vooraf flink wat koolhydraten, heb een banaan en sportreep bij me en pas na allerhande 3 Romige eenpanspasta met spinazie en buffelmozzarella Het recept vind je op pag. 155 Zo gepiept Joyce Biermanwerkta!17jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat.

Allerhande | 2020 | | pagina 3