J 'e bedenken nieuwe combinaties van groenten en fruit. Minder suiker, maar toch heel lekker! OVER DE VLOER BIJ Nieuwe trends De samenwerking met Albert Heijn (die hij ooitis begonnen dus!) duurt nu al zo'n 25 jaar. Inmiddels is de schuur verruild voor een glanzende fabriek met geavan ceerde gespecialiseerde persen. 'Het is zo mooi om te zien wat er in de tussentijd is gebeurd. De kracht van onze samen werking is dat we zoiets unieks in handen hebben, dat is gewoon niet kopieerbaar! Er werken nu 190 mensen in vaste dienst (van wie sommigen nog uit de begin dagen) en daarnaast een aanzienlijke groep flexwerkers. En het bedrijf is uitgebreid met 3 fulltime productontwik kelaars, die continu hun antenne hebben uitstaan voor nieuwe trends. Hippe limo En dat die antennes goed staan is wel duidelijk! Anno 2020 zijn koudgeperste sapjes niet meer weg te denken uit ons dagelijks leven. Want lekker, én vol vitaminen en mineralen. Dat komt doordat ze bij Hoogesteger de vruchten langzaam persen bij een lage tempera tuur. 'Enige punt van aandacht is de hoeveelheid suikers in vruchtensap. Ik zeg altijd: geniet, maar drink met mate. Mede om die reden hebben we nieuwe combina ties bedacht, met groente: sappen en smoothies met rode biet, komkommer, wortel en spinazie. Minder suiker, toch heel lekker!' Edo vertelt trots dat ze net een nieuwe low-calorielijn hebben. Kant-en-klare lichte limonades met versgeperst sap, gember en munt. Van simpele jus naar hippe limo, what's next? allerhande 17 DUURZAAM Al het groente en fruit dat in de sappen gaat, is minder geschikt om te verkopen in de winkels, omdat het bijvoorbeeld te klein of te krom is. Echte buitenbeentjes dus. En er wordt niet verspild: alle schillen en restproducten gaan naar de veevoederindustrie of een biovergister. T~

Allerhande | 2020 | | pagina 17