ALCOHOLVRIJE WIJN 4. Bevat alcoholvrije wijn meer of minder calorieën dan gewone wijn? Hoewel een droge wijn zonder alcohol meer suiker bevat dan een droge wijn mét alcohol, bevat de alcoholvrije wijn veel minder calorieën. Per glas van 100 ml scheelt dat 60 a 80 calorieën. 1. Is alcoholvrije wijn wel echte wijn? Jazeker, want alcoholvrije wijn wordt van 'gewone' wijn gemaakt. Wijn wordt gemaakt van vergist druiven sap. Tijdens de vergisting wordt de suiker uit de druiven omgezet in alcohol, ontstaan er wijnaroma's en verandert de structuur. De wijnmaker kan alle suiker laten vergisten, dan krijg je een droge wijn met zo'n 12 tot 15% alcohol. Als de wijnmaker een deel van de suiker laat vergisten, ontstaat er een halfzoete of zoete wijn met een lager alcoholgehalte van bijvoorbeeld 5 a 6%. Sla je de alcoholi sche vergisting helemaal over, dan houd je slechts zoet druivensap over dat niet naar wijn smaakt. Bij alcoholvrije wijn is het de kunst om de smaak van wijn te behouden, terwijl je de alcohol er na het vergisten weer uit haalt. alcohol van zichzelf zoetig smaakt, wordt er aan de alcoholvrije wijn weer wat suiker toegevoegd om de balans en structuur te herstellen. Sommige producenten kiezen ervoor een minimale hoeveelheid alcohol in de alcoholvrije wijn te laten zitten omdat die ene druppel net het verschil kan maken. 3. Hoe weet ik dan zeker dat er geen alcohol in de wijn zit? Een alcoholvrije wijn mag maximaal 0.5% alcohol bevatten. In de meeste alcoholvrije wijnen zit 0.02 tot 0.05% alcohol. Als er '0.0% alcohol' op het etiket staat, bevat de drank écht geen alcohol. 5. Smaakt alcoholvrije wijn anders? Ondanks dat alcoholvrije wijnen steeds beter en 'wijniger' worden, proefje verschil. Alcohol is een smaak- drager die de aroma's in een wijn laat spreken en die de wijn body geeft. Daarom is het van belang dat de basiswijn voor een alcoholvrije wijn van zichzelf een volle smaak en milde zuren heeft. De lekkerste alcoholvrije wijnen worden van sprekende druivenrassen gemaakt, zoals muscat, gewürztraminer, cabernet sauvignon en shiraz. Hoe geuriger de basiswijn, des te smakelijker de wijn waaruit de alcohol is verwijderd. Precies hetzelfde wordt de smaak overigens nooit. Vergelijk het met melk: magere melk smaakt anders dan volle melk doordat het vet eruit is gehaald. (5) 2. Maar hoe werkt dat dan, alcohol uit wijn halen? Door middel van een speciale verdampings techniek wordt de alcohol uit de wijn verwijderd. Dat klinkt op zich niet ingewikkeld, maar met de alcohol verdwijnen er ook smaakstoffen en verandert het mondgevoel. Omdat De lekkerste alcoholvrije wijnen worden van sprekende druivenrassen gemaakt, zoals cabernet sauvignon en shiraz aller 173 Hoe geuriger de basiswijn mét alcohol, des te smakelijker de wijn waarde alcohol uit is. In grote tanks wordt door middel van speciale technieken de alcohol uit de wijn verdampt.

Allerhande | 2020 | | pagina 173