Zo is het sap-avontuur begonnen.' Zoon Bert nam de zaak in de jaren tachtig over en ging zich focussen op de verbetering van de sappen. Vader en zoon hadden een paar onwrikbare regels: het moet vers zijn, van de beste grondstoffen, we doen geen concessies aan smaak en gebruiken geen toevoegingen. Zo schilde hij als enige de sinaasappels vóór het persen, waardoor de bittere smaak verdween. Algauw leverde de firma Hoogesteger aan de duurdere hotels in Noord-Holland en op Schiphol. Pionieren Ondertussen - het was 1996 - was de Friese Edo bij Albert Heijn opgeklommen van vakkenvuller, via winkelmanager tot assortimentsmanager Groente Fruit. De tijd was veranderd, mensen wilden steeds meer gemaksproducten en dus besloot hij verse sappen te introduceren in de winkels. Al snel kwam hij uit bij Hoogesteger. 'Dat was de kwaliteit die we zochten. Het was pionieren, maar we hadden absoluut het geloof dat het zou lukken om Nederland kennis te laten maken met versgeperst sap.' Ze begonnen met 3 smaken: sinaasappel, grapefruit en appel. 'Dat liep geen storm. Mensen moesten nogal wennen aan hoe vers sap eruitzag en bijvoorbeeld leren dat ze moesten schudden voor gebruik. Gelukkig had Albert Heijn een lange adem en na ruim een jaar werd het toch een succes!' Thuiskomen Na diverse banen in andere foodbranches werd Edo 3 jaar geleden gevraagd om bij Hoogesteger te komen werken. 'Ik ben weer terug bij groente fruit, de cirkel is rond. Ik ken het bedrijf goed en voel me hier thuis.' De Noord-Hollandse nuchtere mentaliteit past bij hem, iedereen is benaderbaar, inclusief Edo zelf. Deze heerlijke kiwi's gaan door hun afwijkende vorm niet naar de winkels, maar wél in het sinaasappel-kiwisap. ló

Allerhande | 2020 | | pagina 16