IJ 11 Mil Mij ER DE VLOER BIJ li 1 ill ill ill 111 ui Het was pionieren, maar we hadden absëfëürnet geloof dat het zou lukken om Nederland kennis te laten maken piet versgeperst sap' Het is 3.00 uur 's morgens. De bergen fruit en groente staan al hoog opgetast klaar in de koele hal en worden schoongeboend. Stipt 3.30 uur starten de persen: eerst de sinaasappels, daarna de appels, komkom mers, bieten enzovoortOm 4.30 uur rollen de eerste flesjes groen, rood en geel sap van de band, met etiket en al. Om 12.00 uur worden de pallets ingeladen en vertrekken de eerste vrachtwagens naar het distributiecentrum van Albert Heijn. De volgende ochtend - binnen 24 uur - staan de flesjes in de schappen. Exotisch fruit Hoogesteger-directeur Edo Abels leidt ons rond door de fris-fruitig geurende fabriek. Overal kisten met kiwi's, appels, gember, rode peperZe maken hiernaasthet populaire sinaasappel-kiwisap nog 134 verschillende combinaties: van de mango-avocadosmoothie tot spannende groenteshots. Edo: 'Te bedenken dat het ooit begon met simpel sinaasappelsap! De historie ligt bij Piet Hoogesteger, die in 1955 een groente- en fruithandel begon. Sinaasappels waren toen nog exotisch. Het is een mooi verhaal: op een dag - we spreken over de jaren zeventig - werd Piet benaderd door een drankenfabrikant, of hij ook sinaasappelschillen kon leveren voor een likeur. Natuurlijk kon hij dat, maar wat te doen met de vruchten? (3) De sinaasappels en kiwi's krijgen eengrondige wa sbeurt Sappenleverancier Edo Abels:

Allerhande | 2020 | | pagina 15