VOORWOORD De eerste helft van dit vreemde jaar zit erop. Een paar weken rust, daar ben ik (net als iedereen) wel even aan toe. Want naast het werk dat - op afstand - gewoon doorging, had ik ook mijn 3 schatjes dagelijks om mij heen. Op hen heeft het zeker ook z'n impact gehad: school volgen van achter de keukentafel, je ouders 24/7 in de buurt Enfin, fijn dat de druk er een beetje af is en we er weer op uit kunnen. Net als de meeste mensen zullen we dit jaar vakantie vieren in eigen land en daar is niks mis mee! Want wat is er mooier dan de Zeeuwse kust, de heuvels in Limburg, de bossen in Drenthe of de Friese meren? Er valt nog zoveel te ontdekken. Wij zijn gek op het strand. Vooral 's avonds, nog even zwemmen, terwijl de zon langzaam ondergaat. Daarna fietsend door de geurende duinen terug naar huis. Voor al die dagjes uit hebben we leuke tips en slimme trucs om je eten lekker te houden. Op een warme dag besmeer ik de broodjes als ze nog bevroren zijn, zo blijven kaas en vleeswaren lekker koel. Naast datje prachtig kunt fietsen in de Betuwe is dit ook de plek waar de Nederlandse kersen vandaan komen. Die zijn nu in het seizoen en dus op hun lekkerst. Lees het interview met onze leverancier, die al 30 jaar steenfruit aan Albert Heijn levert. Mijn dochter Féline hoopt altijd op de tweelingkers, die ze om haar oor kan hangen. En als in de duinen de rijpe paarsblauwe bramen hangen, gaan we die plukken. Lekker zoet en geweldig om jam mee te maken (op pag. 27 zie je hoe makkelijk dit is). Dit jaar voor ons geen vakantie naar de Italiaanse meren, maar een lekker ijsje als afsluiting van het avondeten hoeven we toch niet te missen. Gelukkig hebben we heerlijke smaken schepijs in onze winkel. Zo wordt de zomer toch echt vakantie! aller 3 Makkelijke ijsjes op een stokje De recepten vind je op pag. 29 Eindelijk vakantie Joyce Bierman werkt a 117 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat.

Allerhande | 2020 | | pagina 3