BINNENKIJKEN BIJ. Deze zomer brengen we door in Nederland. Ook zangeres Trijntje Oosterhuis blijft met vriend Alvin en dochter Maël (4) thuis in Amsterdam. Met haar zoons Marijn (13) en Jonas (15) en Alvins zoon Eljah (12) vieren zij de zomer met hun eigen muziek lekker eten en onstuitbare vrolijkheid! Hoe ziet je leven er op dit moment Uit? 'Deze periode levert heel veel creativiteit op! Vanafhetmomentdatde lockdown werd afgekondigd ben ik meteen met Alvin b egonnen met de Love Streams. Als de kinderen in bed lagen: mascara op en gaan! Met onze huiskamerconcerten zingen we op verzoek eenliedjedatmensen aan elkaar opdragen. Online elkaar een hart onder de riem steken blijkt eigenlijk juistheel persoonlijk! Hetmaaktmensen ongelooflijk blij. Enikonderzoeknuhoeik online-masterclasses kan geven. Dat wilde ik al langer, maar nu is er ineens tijdvoor. Verder heb ik 'Empty Sessions' ineenleeg Concertgebouw en Ziggo Dome gedaan. Heel raar en indrukwekkendIk trek dan een mooie jurk aan en maak er wat van. Ik visualiseer gewoon dat er allemaal mensen op die stoelen zitten en probeer ze te raken.' Jullie hebben het lekker druk! 'Ik heb ioo dingen te doen. Ben nu inpreproductie van een nieuw album metBurtBacharach. Alvin heeft thuis een bierkratje gaan staan en een liedje zingen. Waf er ook gebeurt, er komt wel iets op mijn pod' geweldig. Ikkan altijd op een bierkratje gaan staan en een liedje zingen, haha. Zolang ik kan zingen, komter wel iets op mijnpad. Hetis zo leuk daternu allemaal nieuwe dingen kunnen ontstaan. Een vriendin zei tegenme: jij lijkt wel manisch positief!' Hoe gaan jullie de zomer doorbrengen? 'We gaan een bootje kopen, lekker varen deze zomer. En we zullen wel iets ondernemen in Nederland. Watik trouwens ook wel een leuke challenge vind, want totnu toe heb ik altijd maar doorgedenderd, was altijd onderweg. Voorhet eerst van m'n leven ben ik lekker op 'thonk! Wij doenhetzelfde als iedereen: lange wandelingenmaken, videobellen met onze ouders, hééllangkletsenmetonze dierbaren. Heerlijk omdeheleavondinde tuin te eten enpraten met elkaar. We gaan zeker door met de Love Streams, wantik merk dat mensenhet belangrijk vinden om verbinding te voelen. En ik neemme dus voor omonline-zanglessen te geven. Daar heb ik in elk geval heel veel zin in.' En hoe gaat jullie sociale leven?We hebben groepsapps en Zoom- borrels metvrienden enfamilie, en ook met de band. We kunnennu dus niet repeteren, maarhoudenwel veel contact. Maël heeft Houseparty-gesprekken met haar studiootje gemaakt, duswekunnendaar gewoonmee doorgaan. En wij kunnen samenmuziekmaken, datisnatuudijk aller 109

Allerhande | 2020 | | pagina 109