VOORWOORD Het is alweer bijna zomer. Hopelijk gaat het de goede kant op en mogen we nu ook weer lekker naar buiten. Na die lange tijd in en rond het huis merk ik dat we allemaal zin hebben om erop uit te gaan en te genieten van het steeds warmer wordende zonnetje. In onze tuin zien we de aardbeienplantjes volop bloeien en het duurt nu niet lang meer voor we de eerste aardbeien uit eigen tuin kunnen plukken (als we sneller zijn dan de vogels tenminste, want die weten ook precies wanneer ze rijp zijn en die staan net iets vroeger op dan ik) En we kunnen weer buiten eten, dus gaat de BBQaan! Mijn persoonlijke favoriet is de kip piripiri, maar een heerlijk braad worstje of geroosterde camembert sla ik ook niet af. En als het minder mooi weer is, gaan we lekker een film kijken op de bank met pizza! Mijn zoons zullen heel blij worden van alle tips en suggesties, zoals de familie-plaatpizza, met verschil lende soorten beleg voor ieder wat wils. Zomer betekent ook dat het oogstseizoen weer is geopend! Albert Heijn haalt zo veel mogelijk groente en fruit bij Nederlandse telers. Zoals de verse, knapperige spinazie uit de volle grond van onze tuinder Edwin Uijen uit Noord-Brabant: binnen 24 uur van het land tot in de winkel. Of die vers geoogste broccoli, zo lekker. Als je eens wat anders wilt dan gewoon gekookte broccoli met aardappelen: in dit nummer aandacht voor nieuwe bereidingswijzen. Verder zie je nu in onze winkels heel veel sappig vers fruit. Ik kan echt watertanden bij het idee van een schaaltje gemengd zomerfruit bij het ontbijt. En voor iets extra's in het weekend is de pruimentaart van de cover echt een aanrader. Simpel te maken en overheerlijk. In dit nummer ook veel altijd-goed-tips voor extra zomerse gezelligheid met een top 5 pastasalades, top 5 borrelhappen en top 5 Mexicaans. Voor een echt fiësta-maal. Laten we er met elkaar een mooie zomer van maken! aller 3 Zomer in zicht Makkelijke pruimentaart Het recept vind je op pag.32 Joyce Bierman werkta!17 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat.

Allerhande | 2020 | | pagina 3