WIJNNIEUWS n Nederland ontdekken we langzaam maar zeker het gemak van wijntaps. Dat heeft in vergelijking met het buitenland best lang geduurd', zegt Stephanie van Zeijl, verantwoordelijk voor het wijnassortiment bij Albert Heijn. 'Zelf ontdekte ik de wijntap ooit tijdens een vakantie in Zuid-Frankrijk. Daar zag ik de Fransen er buiten van genieten, samen met een baguette, worst en kaasjes. Toen vroeg ik me af waarom ik ze in Nederland zo weinig zag.' Liefhebbers 'Jaren geleden zijn we bij Albert Heijn voorzichtig met wijntaps begonnen, met een paar soorten. Die heetten toen bag-in-box. Er waren liefhebbers voor, maar de meeste klanten vonden de keus te beperkt. Daarom hebben we het assortiment flink uitgebreid. Er zijn nu ruim 20 soorten, waaronder biowijnen en taps met een inhoud van 3,2.25,2 en 1.5 liter.' Imago 'Het is een hardnekkige fabel dat het bij wijntaps om 'goedkope' wijn zou gaan. Dat is zeker niet het geval. Wij hebben in elk geval bewust nieuwe taps toegevoegd 'De wijn is lekker lang houdbaardus ik kan wekenlang glaasjes uit de wijntap tappen' met kwaliteitswijnen die ook uit fles erg in trek zijn, zoals de rode Cótes du Rhone uit Frankrijk en de Spaanse Verdejo. Je kunt nu kiezen op herkomst, kwaliteit en smaak. Zelf gebruik ik steeds vaker de wijntap. Zo makkelijk en je kunt er lekker lang mee doen. Omdat de wijn lang houdbaar is, kan ik er namelijk wekenlang glaasjes uit tappen. De Settesoli Pinot Grigio is momenteel mijn favoriet. Hij is fris, met veel fruit, en past helemaal bij mijn ideale zomeravond.' Oud gebruik In wijnproducerende landen als Frankrijk en Italië is het de gewoonte om zelf je wijn te tappen. Stephanie: 'Vroeger ging men eens per week naar een wijnhuis in het dorp en vulde daar een jerrycan met wijn direct vanuit het vat. Thuis tapten ze uit de jerrycan of schonken ze de wijn over in een karaf, want zo'n jerrycan staat niet leuk op tafel en schenkt onhandig. Die karaf kan natuurlijk nog, maar de wijntap van nu ziet er ook gezellig uit. Bovendien blijft de wijn er langer goed in, omdat er maar een minimale hoeveelheid zuurstof bij komt: alleen als je het tapkraantje opendraait.' aller inde109 DE GROTE VOORDELEN VAN EEN WIJNTAP Handig als je zo af en toe een glas drinkt, want na de eerste keer tappen is de wijn nog 4 tot 6 weken in de koelkast houdbaar. Weegt minder dan flessen. Draagt makkelijk dankzij het handvat bovenop. Vriendelijker voor het milieu, want hij is lichter dan flessen en dat scheelt C02-uitstoot bij transport. STEPHANIE VAN ZEIJL Verantwoordelijk voor het wijnassortiment van Albert Heijn 'Het mooie weer is weer begonnen. Dan zit je veel vaker lekker buiten in de tuin of op het balkon, en daarvoor is de wijntap ook een aanrader.'

Allerhande | 2020 | | pagina 109