T VOORWOORD I erwijl ik dit voorwoord schrijf, zijn we net beland in een bizarre, onwerkelijke situatie, waarin iedereen zich zorgen maakt over de gezondheid en het welzijn van familie en vrienden. Het dagelijkse leven speelt zich met name af in en rond huis en alles is anders dan we gewend zijn. De normaal ste zaken, zoals eten met vrienden of de kinderen naar clubjes brengen, kunnen allemaal niet. Zelfs boodschappen doen is een andere beleving geworden. Ik hoop echt dat het bij het uitkomen van deze Allerhande alweer iets beter gaat en we (snel) naar buiten mogen. Want juist nu het voorjaar zich heeft aangediend en de natuur volop bloeit en groeit, is het buiten zo fijn. Helaas kan ik niet in de toekomst kijken, maar ik hoop dat, hoe de wereld er dan ook uitziet, we je met dit nummer kunnen helpen en inspireren. De titel is 'een beetje groener'. Waarom? Steeds meer mensen geven aan dat ze best wat vaker vegeta risch willen eten, ook omdat het beter is voor het milieu. Daarom deze maand veel smaakvolle recepten zonder vlees, die absoluut niet onderdoen voor gerechten mét vlees. Leuk is ook de uitleg over gebruik van smaakmakers die vegetari sche gerechten voorzien van dat beetje extra 'umami' (smaak die onder meer door vlees wordt toegevoegd). In 'Een dagje vega' vind je gerechten die de meeste mensen wel kennen, met een kleine aanpassing waardoor ze vegeta risch maar toch vertrouwd zijn. Ik hou dus van naar buiten gaan en ik zal dan ook blij zijn als we straks weer lekker buiten mogen eten. De barbecue staat al klaar voor de eerste mooie dag dat het weer kan. Bij ons wordt het meestal een 50/50 BBQ. Met een zoon die geen vlees eet, kiezen we ervoor om naast een spies met worstjes ook altijd een vega alternatief te maken. In dit nummer erg lekkere barbecue-ideeën voor zowel vleeseters als liefhebbers van een vega alternatief. Ook fijn van dit seizoen is dat er weer steeds meer groente en fruit van Nederlandse bodem in onze winkels komen. Mijn persoonlijke favoriet is rabarber. Als jong meisje plukte ik het al achter de kassen van mijn vader. We maakten er warme rabarber- compote van, die we met een schep vanillevla als toetje aten, heerlijk. Rabarber is lekker veelzijdig, probeer eens een rabarbertaart of rabarber in de salade! Groen staat natuurlijk ook voor groente. En in dit nummer maken we het je - door de handige 'groentebollen' bij onze groente- rijke recepten - heel makkelijk om aan die aanbevolen hoeveelheid van 250 gram per dag te komen. Mijn persoonlijke tip: ik geef m'n kinderen rond een uur of vijf een bak rauwkost, omdat het nog even duurt voor we aan tafel gaan. Ik hoop dat je met alle tips in dit nummer lekker veel inspiratie hebt om iets vaker groente te eten. Maar bovenal hoop ik dat de situatie in Nederland snel verbetert en verwijs ik voor actueel nieuws vanuit Albert Heijn, tips en suggesties voor thuis naar ah.nl/samen.' allerhande 3 Tortilla's met zoete aardappel, avocado pulled vega stukjes Het recept vind je op pag. 27 Andere tijden Joyce Bierman werkt al 17 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat.

Allerhande | 2020 | | pagina 3