Kip ei 'Meer transparantie van onze kant leidt tot meer kennis bij de klant' ij Albert Heijn verkopen we in totaal meer dan 46.000 producten. Van vers tot houdbaar en non-food', vertelt Anita. 'Deze zijn afkomstig uit Nederland en tientallen andere landen en worden op duizenden plekken geteeld of geproduceerd. Dit brengt dus ook de verantwoordelijkheid mee ten aanzien van de mensen die er werken, dierenwelzijn en het milieu. Daar zijn we ons als geen ander van bewust. We vullen dagelijks vijf miljoen borden en mensen moeten kunnen vertrouwen op hun eten.' Van land tot klant 'Daarom vinden we het volstrekt normaal om inzicht te bieden in belangrijke voedselketens, zeker als het gaat om verse producten', vervolgt Anita. 'Denk aan groente en fruit, vlees, vis, zuivel, eieren, brood, maar ook bloemen. Die ketens kennen we door en door, van land tot klant. Omdat we weten waar het eten vandaan komt en hoe het wordt geproduceerd, kunnen we als het nodig is samen met de boeren en telers verbeteringen doorvoeren. Denk dan bijvoorbeeld aan dierenwelzijn, milieu of werkomstandigheden van de mensen die ons voedsel produceren.' Gerust genieten 'Datwij onze ketenpartners kennen, is niet genoeg. Het is onze ambitie om in 2025 al onze versketens transparant te maken. Mensen die bij ons boodschappen doen verdienen te weten waar hun eten vandaan komt. Meer transparantie van onze kant leidt tot meer kennis bij klanten. Zo kunnen mensen niet alleen bewuster kiezen wat ze kopen, maar ook gerust genieten van wat ze vervolgens eten. Het is tenslotte hartstikke fijn om precies te weten waar bijvoorbeeld onze melk, onze eieren en ons vlees vandaan komen en welke inspanningen "onze" boeren dagelijks leveren op het gebied van dierenwelzijn en milieu. Ook kijken we naar producten uit hoge- risicolanden: landen waar mensenrechten niet wettelijk goed geborgd zijn, of waar het minimumloon te laag is. Waar worden de producten precies geproduceerd, en onder welke omstandigheden? Als eerste stap eisen we daar duurzaamheidscertificering.' Op ons bord Kip met beter leven Groeten uit NL Check je ei ANITA SCHOLTE OP REIMER Bij Albert Heijn verantwoordelijk voor de kwaliteit en duurzaamheid van producten. Check onze zesdelige podcast op Spotify, waarin we langsgaan bij boeren, telers en experts. Bij Albert Heijn kun je kiezen uit verschillende soorten kip. Als supermarkt verkopen we de meeste biologi sche en scharrelkip van Nederland en zien we dat steeds meer klanten een bewuste keuze maken. Wat je van dichtbij haalt is goed! De AH Kip en de AH Scharrelkip I ster komen alleen nog maar uit Nederland. 60 Alle eieren van het Albert Heijn-huismerk hebben minimaal één ster van het Beter Leven keurmerk en zijn door speciale technologie volledig traceerbaar. Met de unieke code op jouw eieren kun je zien welke boer voor de kippen heeft gezorgd en wat de route is die de eieren hebben afgelegd. Kijk op ah.nl/check-je-ei.

Allerhande | 2020 | | pagina 60