OONNV MN DE BEEK VOETBAL 7 middenvelder Wat voor kind was je? 'Het enige wat ik altijd deed was voetballen, buiten spelen met de kinderen in de buurt. Ik flikte weieens wat, maar was over het algemeen geen lastig kind.' Moest je je bord leegeten? 'Nee, dat hoefde zeker niet, maar ik moest wél alles wat ik niet meteen lustte proberen. Zo heb ik leren eten.' 'Ik moet om 9.00 uur op de club zijn. Daar ontbijtik, met twee sneetjes brood en roerei, dat vind ik lekker. Ik probeer niet te veel koffie te drinken: een paar bakjes per dag en een kop thee. En één glas jus d'orange op een dag is wel goed. Dan twee uur trainen met aansluitend vaak kracht training of een behandeling. Als ik geen wedstrijden heb, neem ik veel eiwitten. Vooral rond krachttrainingen is dat belangrijk. Dan neem ik af en toe shakes, veel vis en groente.' En op een wedstrijddag? 'Voor en na de wedstrijd eet ik veel koolhydraten. Brood, pasta, rijst met kip. Als we 's avonds spelen lunchen we uitgebreid. Uiterlijk drie uur voor de wedstrijd eet ik voor het laatst. Dan neem ik nog wel een muesli - reepje tussendoor. Die extra suikers verbrand je tijdens de wedstrijd toch wel.' hebben een diëtist, die vertelt wat we het beste kunnen eten. Daar hou ik me streng aan. Jazeker! Vorige winter heb ik me laten testen door een osteopaat. Hij zag dat ik niet zo goed reageerde op gluten, dus hij 'Ik probeer graag nieuwe dingenmaar het liefst eet ik toch Hollandse pot' stelde voor om een tijdje zonder te proberen. Sindsdien neem ik de gluten vrije variant van koek, brood, pasta en zoutjes. Dat haalt de club ook voor me. Nu voel ik me veel fitter.' Wie kookt jouw eten? 'Meestal regelen mijn ouders of mijn vriendin mijn avondeten, of we gaan ergens eten. Ik hou wel van koken, maar moet het nog een beetje leren.' niet heel vaak uit eten, want dan eet je vaak toch nét wat meer dan je wil. Maar als we gaan, dan sushi, want dat is ook niet zo slecht. Spareribs vind ik ook erg lekker. Ik vind het wel leuk om elke keer iets anders te proberen.' Wat is je lievelingseten? 'Ik eet alles, maar het meest hou ik toch wel van Hollandse pot: bloemkool, andijviestamp- pot met een gehaktbal, dat soort dingen. Ik eet wel vlees, maar niet te veel. Alleen voor pasta met tomatensaus hoefje me echt niet wakker te maken. Vind ik niks aan. Ik ben wel een zoetekauw. Vooral na het eten vind ik het lastig om nee te zeggen tegen zoetigheid zoals koek en chocola. Soms neem ik wel wat, maar meestal niet. Gewoon even doorbijten op zo'n moment.' Hoe hou je het vol? 'Hetis mijn werk, dus ik moet gewoon fit zijn. Ik ben zelf verantwoordelijk voor mijn eigen gewicht en gezondheid, dus ik doe dat serieus. Als ik tijdens de vakantie een aantal weken wat rustiger aan doe en wat meer eet, merk ik dat meteen. Dat moet er ook weer af.' Wat doen jullie na een wedstrijd? 'Heel soms gaan we met elkaar uit eten, maar we hebben weinig tijd, omdat we zo veel wedstrijden hebben. De meesten hebben een gezin thuis, dus is het ook lastig plannen. Toen we kampioen werden had de club wel een groot feest georganiseerd. Datwassupermooi. En ja, dan wordt er ook wel wat gedronken. Af en toe moetje ook even kunnen ontspannen, vind ik.' aller zich fit Hoe ziet een normale dag eruit bij jou? Hoe weet je wat goed voor je is? 'We Wat kies je in een restaurant? 'Ik ga Albert Heijn is groot supporter van Oranje. Met spaaracties en producten waar je blij van wordt. En met activitei ten die het leven van miljoenen voetbal liefhebbers beter maken, op het gebied van gezondheid, voeding en beweging.

Allerhande | 2020 | | pagina 67