5 INHOUD We kunnen er echt niet meer omheen: we moeten met z'n allen een stuk zuiniger worden op onze planeet. Gelukkig kunnen we ons steentje bijdragen door minder eten te verspillen. Dat is niet alleen beter voor het milieu, maar ook beter voor je portemonnee. In dit besparen-en-bewarennummer geven we antwoord op vragen waarmee veel mensen elke dag worstelen. Van 'Hoe bewaar je fruit en groente het best?' en 'Wat doe je met bruin geworden bana nen?', tot 'Wat kun je nog met oud brood?' Bij ons thuis hebben we op vrijdag 'bakjesdag', dan eten we de restjes van de hele week. Wat opgebakken stamppot plus een soepje van de overgebleven groente. Naast dat zo'n verrassingsmenu altijd lekker smaakt, geeft het een goed gevoel om niets weg te hoeven gooien. Ook een goeie in de strijd tegen ver spilling is de vriezer! Mijn zoons Xavi en Quirijn voetballen 3 avonden in de week, en die trainingen zijn altijd rond etenstijd. Dan is het handig om een bakje pasta of soep uit de vriezer te trekken. We hebben lekkere, gezonde gerechten voor je bedacht, die je goed kunt invriezen. Over voetbal gesproken: we hebben topvoetbalier Donny van de Beek geïnterviewd over zijn eetpatroon en guilty pleasures. Wat zullen mijn zoons daarvan smullen! Verder zitten we in het seizoen van prei, ui en aardappel, dus die zijn lekker voordelig nu. Leuk om eens wat nieuws te proberen met deze Hollandse helden? Wat dacht je van de Ierse aardappel broodjes of die heerlijke én makkelijke preitaart (die het zelfs schopte tot cover!). Als je eenmaal per week boodschappen doet, zoals ik, is het soms best lastig om te bedenken wat je elke dag gaat eten. Maar met het weekmenu in dit nummer is dat geen probleem: 7 keer lekker koken voor het hele gezin voor nog geen 50 euro. Dat is makkelijk én voordelig. Eet slim en smakelijk! aller 3 Hartige omgekeerde preitaart Het recept vind je op pag. 20 Aan de bak(jes) Joyce Bierman werktal 17 jaarvoor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont sa men met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat.

Allerhande | 2020 | | pagina 3