We willen allemaal meer groenten op het menu, maar hoe doe je dat nu een beetje leuk? Verwerk ze in iets watje heel lekker vindt. En maak dat onweerstaanbaar aan trekkelijk. Het antwoord is: 'food swaps'. Bloemkoolpizza Food swaps? Dat zijn producten of gerechten waarbij calorierijke, kool- hydraatrijke ofvezelarme ingrediënten (deels) zijn vervangen door bijvoorbeeld groenten of peulvruchten. Soms zijn deze vervangers verstopt, steeds vaker krijgen ze een hoofdrol. De meest bekende voorbeelden zijn de groenteburger en de pizzabodem van bloemkool. Enorm populair, omdat het een manier is om wat extra groente binnen te krijgen en je toch kunt blijven genieten van je 'guilty pleasures'. De trend is een blijvertje en het aanbod wordt steeds groter. Pasta van linzen, groentewraps en knakworsten van wortelBloemkoolrijst is een van mijn favorieten. Het is een lekker alternatief voor rijst of couscous. Zure matten van komkommer De revolutie zet zich voort! Elke keer komt er iets spannends bij. Trend watchers voorspellen nog veel meer bijzondere food-swap-uitvindingen. Wat dacht je van bijvoorbeeld bananenbloem ter vervan ging van tarwebloem? Ook wordt er geëxperimenteerd met snoep gemaakt van groente: zure matten van komkommer! Speelse manier Bijkomend voordeel van al die food swaps is dat het er kleurrijk uitziet. Want wat knalt die bietentaco van je bord! Insta- grammable, maar ook een speelse manier om je kinderen meer groente te laten eten. Zelf aan de slag Je kunt ook zélf food swappen: gebruik bijvoorbeeld eens stevige slabladeren in plaats van tortillawraps om te vullen of portobello's als vervanger van een vleesburger. Een heerlijke pokébowl met bloemkoolrijst en andere food-swap- recepten vind je op op ah.nl/allerhande. ONTDEK DE TREND aller Met food swaps krijg je niet alleen meer groente binnen, het levertje ook verrassend lekkere en oogverblindende gerechten op. ANNI NIYAZIAN CULINAIR REDACTEUR weet alles van eten en wat ermee te maken heeft. In elke Allerhande vertelt ze over de nieuwste culinaire trends en ontwikkelingen. Dit keer: food swaps. Met de juiste tools kun je ook zelf je groente omtoveren. Met de AH Groente spiraalsnijder maak je in een handomdraai van courgette spaghetti.

Allerhande | 2020 | | pagina 37