De antwoorden op al je vragen BETER BE Het is een goed idee om fruit te wassen voor je het op een schaal legt. Niet waar. Integendeel, als je fruit wast bederft het sneller. Hoe droger je fruit be waart, hoe beter. Wel wassen voor gebruik. Voordat je verse groenten invriest, kun je ze het best twee minuten onder dompelen in kokend water. Raar. maar waar. Hierdoor blijven voedingsstoffen optimaal bewaard en houden groenten kleur, smaak en structuur. Een appel bij je aardappelen voor komt nieuwe scheutjes. Waar. Appels produceren ethyleen, een gas dat voor komt dat er nieuwe scheutjes op aard appelen ontstaan. Het is slim om je fruitmand lekker in het zonnetje te zetten. Nee, niet slirn Door de warmte en hetlichtgaathet rijpingsproces veel sneller. De kwaliteit van je fruit gaat dus snel achteruit. Als je bananen los bewaart, ver kleuren ze sneller. Waar. Dus houd de tros intact en haal een banaan er pas af als je 'm gaat gebruiken. Paprika's blijven langer goed als je ze uit de verpakking haalt. Niet waar De verpakking zorgt ervoor dat paprika's niet uitdrogen. Als je thuis de plasticfolie van een komkommer haalt, komt er meer lucht bij en houd je 'm langer vers. Niet waar Het plastic zorgt er juist voordat je de komkommer langer kunt bewaren. Een krop sla houd je langer goed in een vochtige theedoek. Waar. Wikkel de onderkant van de sla in een vochtige thee doek of snijd een plakje van de onderkant af en zet'm in een kommetje water. Als je broccoli water geeft, blijft- ie langer vers. Waar. Door de stronk met de steel naar beneden in een mok met water in de koelkast te zetten, blijft de broccoli twee keer zo lang vers. Laat hem in het plastic zitten, prik er wat gaatjes in en maak alleen de onderkant open. Aubergines gaan bitterder smaken als je ze naast tomaten bewaart. Waar! Aubergines zijn vatbaar voor bederf als ze bij groenten liggen die ethyleen versprei den, zoals tomaten. Als je deze twee naast elkaar bewaart, krijgt de aubergine lelijke plekjes en wordt de smaak bitterder. Alle soorten fruit zijn geschikt om op de fruitschaal te leggen. Niet waar Exotisch fruit zoals banaan, ananas en mango bewaar je het best op de fruit schaal, omdat dezesoorten niet goed tegen kou kunnen. Appels, peren,druiven, citroenen en zacht fruit zoals aardbeien, frambozen en bessen zijn in de koelkast langer houdbaar. 26 Het loof aan de bospeentjes houdt de bos langer vers. Waar. ivlet loof zijn bospeentjes 2 dagen houdbaar in de koel kast. Bewaar ze in de verpakking waarin je ze gekocht hebt. Het loof van de bloemkool kun je prima verwijderen, voor je 'm in de koel kast legt. Niet waar. Het loof voorkomt dat de bloemkool uitdroogt. Je kunt dit er dus het beste aan laten zitten tot je de groente gebruikt. E en zachte peer betekent een rijpe peer. Waar. Als de peer een beetje meegeeft als je er met je duim op drukt is-ie eetrijp. Bananen verspreiden een gas als ze rijpen en dat versnelt ook de rijping van ander fruit. Waar. Zowel bananen als appels, peren en perziken verspreiden een natuurlijk gas (ethyleen) als ze rijpen en dat beïnvloedt ook ander fruit dat op de schaal ligt. Wil je dat niet7 Bewaar het dan apart van elkaar.

Allerhande | 2020 | | pagina 26