Afgelopen zomer werd ze met het Nederlands Vrouwen Elftal tweede op het WK Voetbal en inmiddels speelt ze bij haar favoriete club Manchester United. Jackie Groenen (25) is goed bezig! Het vrouwenvoetbal wordt steeds populairder, hè? 'Een paar jaar geleden was vrouwenvoetbal in Nederland nog kleinschalig en ineens is het booming. Ook dankzij het WK Voetbal voor vrouwen, hét hoogtepunt van 2019. En we pakken door, wantin 2020 gaan we voor het eerst in de geschiedenis naar de Olympische Spelen. Zo gaaf! Ik ga dus een druk jaar tegemoet. Maar m'n hobby is m'n werk, dus ik krijg er echt energie van.' Hoe belangrijk is eten voor jou, tijdens zulke grote toernooien? 'Eten is voor mij functioneel, ik moeter voldoende energie uit halen om mijn training door te komen. Het eten wordt de hele dag verzorgd door Manchester United. Het ontbijt is typisch Engels: je kunt kiezen uit witte bonen, champignons en scrambled egg. Niet echt mijn ding, dus ik neem liever wat toast met jam. Uit brood haal ik voldoende koolhydraten voor de eerste training. Bij de lunch eten we ook warm, bijvoorbeeld kip, rijst, aardappelen of pasta. Er is genoeg keuze, dus we eten lekker stevig om genoeg brandstof te hebben voor de middagtraining. Tussendoor kunnen we eiwitshakes en proteïnerepen pakken. Alles om die spieren in shape te houden voor de volgende training.' Regelt de club ook je avondeten? Of kook je zelf? 'Na de training 's avonds eet ik iets lichts, omdat ik de hele dag al 'zwaar' heb gegeten. Bovendien heb ik weinig nodig, want ik ga mijn bed in. Als ik de dag erna een vrije dag heb - en dus geen bergen energie ga verbruiken - eet ik kwark met granola of een salade met pasta, pesto en kip. Als er voor de dag erna weer een training gepland staat, kies ik voor een wokschotel met kip. Soms maak ik het extra lekker met zelfgemaakte pindasaus en sesamzaadjes. De inspiratie voor mijn avondmaaltjes krijg ik uit een voedingsschema dat Manchester United voor me heeft opgezet op basis van de inspanning die geleverd gaat worden. Ik heb dus hele lijsten van snacks en gerechten voor een vrije dag, een dag met gemiddelde inspanning en een dag met zware inspanning.' Kies je in een restaurant ook altijd iets dat past binnen je schema? 'Als je altijd zo scherp op je voeding let, kan die ene avond geen kwaad. Ik laat lekkere dingen dus echt niet staan als ik uit eten ga. Het moet wel leuk blijven! Als ik bij mijn 'Mijn ultieme tip is meer bewegen en vooral lekker blijven eten. Gewoon 3 maaltijden en 2 tussendoortjes.' ouders in Nederland ben, eet ik ook wat de pot schaft. Er wordt bij ons thuis gelukkig wel altijd gezond gegeten, dat zijn we zo gewend. En juist vanwege dat afgewogen eetschema kan ik, eenmaal in Nederland, ook echt genieten van een oer-Hollandse frikandel speciaal. Ik heb weieens gehad dat een jonge fan met me op de foto wilde, precies op het moment dat ik een frikandel stond te eten. Dus nu heeft dat meisje een foto van een topsportster met een frikandel in haar hand, haha!' Heb je tips voor mensen die 'gezonder' willen leven? 'Mijn ultieme tip is meer bewegen en vooral blijven eten. Gewoon 3 maaltijden en i tussendoortjes. Je motor moet tenslotte wel brandstof op voorraad houden. Veel mensen denken dat de grootte van hun porties zorgen voor extra gewicht. Maar als je 's morgens, bij de lunch en 's avonds gewoon voldoende eet, krijg je minder snel honger en heb je echt genoeg aan twee kleine snacks.' Ook deze coole Officiële Oranje KNVB Voetbal hebben? Scoor'm bij Albert Heijn! adviesprijs 12.99, nu voor slechts €5.99. Op - opl 86

Allerhande | 2020 | | pagina 86