ÏÏA msm H8»: rnmmrn Hom; Na de drukke decembermaand vol gezelligheid, heerlijkheden en mooie momenten ben ik wel weer toe aan januari. Een nieuwjaar betekent bij ons thuis tijd voor een frisse start. We hebben zin om weer even normaal te doen: gezond eten en niet te veel geld uitgeven. Dus koken we met bergen groenten, eten een extra stuk fruit en wat minder zoetigheid. Ik neem me ook voor om meer te bewegen en meer samen met het gezin te onder nemen. Dus blijf ik hopen op een strenge winter, zodat we eindelijk weer mooie tochten kunnen maken op het ijs. Met mijn dochter Féline ga ik vaak naar de ijsbaan, helaas heeft zij nog nooit op natuurijs gestaan. Wat zij het liefst eet na het schaatsen - en eigenlijk ook de rest van de week? Hollandse pot: van boeren koolstamp tot spruitjes met aardappelen met een stukje vlees of vleesvervanger. Na het buiten sporten smaken die oer- winterse maaltjes het allerbest en omdat de groenten in het seizoen zijn, zijn ze ook nog heel voordelig. Win-win! Heb jij ook het voornemen om dit jaar écht wat gezonder te gaan eten? En dus niet alleen de eerste week van het jaar? In dit nummer vind je een heleboel lekkere én goede recepten voor onder de 2,50 per persoon. Daarbij starten we de 'Lekker Bezig Challenge', om te zorgen dat we het samen langer volhouden (zie het boekje in deze Allerhande). Ik begin vast met noten op tafel te zetten in plaats van zakken chips, want er is nu zoveel keus uit heerlijke, betaalbare mixen. Kortom, we beginnen dit jaar goed! En ik verheug me op al het moois dat het zal brengen. Mijn kinderen kijken al reik halzend uit naar de lange sportzomer vol voetbal en wat zullen ze blij zijn dat ze weer voetbalplaatjes kunnen sparen. Wij zullen in Allerhande de komende tijd onze voetballers en voetbalsters blijven volgen op weg naar de zomer! Een goed nieuwjaar! aller BH VOORWOORD Grove stamp met geroosterde boerenkool, rode ui en ei Net recept vind je op pag. 35 Frisse start Joyce Bierman werkt al 17 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat.

Allerhande | 2020 | | pagina 3