INTERVIEW Lineth Beerensteyn (23) heeft dit jaar een onuitwisbare indruk gemaakt als OranjeLeeuwin op het WK. Ze woont sinds 2017 in München, waar ze bij FC Bayern München speelt. Wat is voor jou het hoogtepunt van 2019? 'Mijn hoogtepunt was natuurlijk het WK afgelopen zomer! We mogen als Nederland supertrots zijn op die eerste keer in de finale. Als klein meisje droomde ik dat ik ooit op zo'n toernooi zou staan. Pas de dag erna besefte ik wat we hadden losgemaakt bij de Nederlandse supporters. Ik krijg nog kippenvel als ik eraan terugdenk.' Wat betekent kerst voor jou? 'Eindelijk weer in Nederland zijn, bij mijn familie en vrienden. Een warm gevoel. De rest van het jaar ben ik alleen maar met voetbal bezig en op mezelf. Ik ben nu 2,5 jaar in Duitsland en daarvoor woonde ik al in Twente, dus ik ben vaak alleen. We hebben het geluk in Duitsland dat we drie weken winterstop hebben.' Met wie vier je de feestdagen? 'Met mijn familie. Mijn ouders hadden al kinderen voordat ze bij elkaar kwamen en samen kregen ze mijn broer en mij Eerste kerstdag doen we met de broers en zussen van mijn moeders kant en tweede kerstdag meestal met die van mijn vaders kant. Dat is best moeilijk plannen, want iedereen heeft dubbele families.' 'Mijn moeder maakt de beste roti. Maar met kerst willen we wat anders proberen' 'Hier in Duitsland heb je heel leuke kerstmarkten. Met een paar teamgenoten, inmiddels vriendinnen, kijken we daar elk jaar enorm naar uit. Het is heel gezellig, want er komen mensen uit veel verschil lende culturen op af. Wat we daar doen? Glühwein drinken! Ook hebben we een kerstviering met de club. Dan gaan we met z'n allen lekker eten en doen we lootjes, cadeautjes en gedichten. We zijn allemaal ver van huis, dus zitten in hetzelfde schuitje. Dan trek je naar elkaar toe.' Wat eet jij met kerst? 'We doen eigenlijk elk jaar wat anders. Met verjaar dagen eten we vaak Surinaamse gerechten zoals pom en pasteitjes. Mijn moeder maakt de allerbeste roti, natuurlijk! Maar met kerst willen we graag iets anders. Mijn zus is heel creatief, zij bedenkt vaak nieuwe gerechten. Zij maakt vaak met kerst heel lekkere zalm uit de oven. Of we gaan op tweede kerstdag uit eten. Mij maakt het niet uit, als we maar met elkaar zijn. Maar als sushi aanwezig is, is er sushi op mijn bord. Zelf doe ik eigenlijk niet veel, heel erg. Mijn ouders zeggen altijd tegen me: "Welkom in Hotel Beeren steyn!", haha. Daarom hou ik ook zo van gourmetten: je hoeft er niet veel voor te doen en iedereen krijgt wat-ie wil.' sport veel. Dus ik moet genoeg binnen krijgen om het vol te kunnen houden. Ik mag niet te veel ongezonde dingen eten, maar af en toe een patatje of stukje taart hoort erbij. We zijn ook mensen. In de dagen vlak voor een wedstrijd letten we extra op: veel koolhydraten, groente, een stuk vis of vlees. Maar met de feestdagen mag ik echt genieten, ook een drankje is oké. De rest van de vakantie moet ik wel normaal doen. Want als ik na de vakantie terugkom bij de club als een propje, heb ik een probleem.' Wat verwacht je van 2020? 'We gaan naar de Olympische Spelen in Tokio! Dat ik dat ga halen is mijn grootste doel voor komend jaar.' aller inde185 VOOR 9'j 0E Doen jullie ook iets met het team? Welke rol speelt eten in je leven? 'Ik Albert Heijn is partner van de OranjeLeeuwinnen, het Nederlandse vrouwenvoetbal en de Oranjefans.

Allerhande | 2019 | | pagina 93