Zwitserse kaasfondue w?L O gezellig tafelen met vrienden en familie tijdens de feestdagen! LE GRUYÈRE*emmentaler Kaas uit Zwitserland. Kijk voor de heerlijkste fondue gerechten op kaasuitzwitserland.nl INTERVIEW Ze is ambassadeur van FoodFirst Network en vanaf 25 december te zien in Doorbakken bij omroep MAX. Irene Moors (52) woont met man Barry, dochter Rosalie (21) en zoon Tijn (17) in Heemstede. Wat is voor jou het hoogtepunt van 2019? 'Voor mij was 2019 een prachtjaar. Na 30 jaar vaste televisiecontracten ben ik gaan freelancen en dat bevalt prima. Voor RTL4 mocht ik in Dancing with the Stars een juryrol vervullen. Daarnaast verscheen er een boek over 10 jaar Telekids, gelijk met een tentoonstelling in het Museum van de 20e Eeuw in Hoorn (nog t/m juni 2020!). En vanaf25 december presenteer ik voor omroep MAX het programma Doorbakken. Ik ben fan van het pro gramma Heel Holland Bakt en vind het te gek dat ik daar nu over mag napraten.' Wat betekent kerst voor jou? 'Al 15 jaar vier ik de kerst op Curagao. Ik vind het een enorm cadeau aan het eind van het jaar: midden in een druk tv-seizoen even helemaal niks. In de zon liggen, ontspannen, een boek lezen en genieten met het gezin. Natuurlijk wordt ook op Curagao kerst gevierd, maar dan wel met een kerstman op een speedboot in de blauwe zee. Een week voordat we weggaan vieren we een soort "pre-xmas" met de hele familie. Een grote tafel met veel eten, 'Iedereen neemt iets mee en ik doe vooral de wijn. Iémand moet dat toch doen?' heerlijk samenzijn en elkaar cadeautjes geven: dat vind ik het ultieme kerstgevoel. Met veel kaarsen en een hysterisch versierde kerstboom. Stel je niet veel voor van die cadeautjes, hoor. Wij pakken altijd oude spulletjes in waar we vanaf willen en hebben daar een avond lang pret over.' Heb je een jeugdherinnering aan kerst? 'Als kind ging ik met kerst naar de kerk. Ik ben rooms-katholiek opgevoed en mocht in het kerkkoor zingen. Kerst was de leukste tijd met het koor. Mijn favoriete nummer was "GLOOOOOOOOORIA in excelsis Deo". Toen ik wat ouder werd, ging ik op kerstavond naar een samenzang in Haarlem, met glühwein en erwtensoep. Als ik eraan terugdenk, zie ik het zo weer voor me. Wat een gezelligheid, al die mensen gemoedelijk bij elkaar. Echt het kerstgevoel. Vroeger gingen wij altijd fonduen met kerst, dat vond ik als kind geweldig. Geen kerst kan ik me herinne ren zonder fonduepan. Tweede kerstdag gingen we vaak Chinees halen. En overdag kerstfilms kijken: van Sissi tot Sound of Music. Ik word daar nog steeds blij van.' Wat is jouw taak tijdens het kerst diner? Als de hele familie bij mij komt eten, neemt iedereen iets mee en doe ik vooral de wijn. Iémand moet dat toch doen? En ik zorg voor een lekker toetje. Flensjes met vanille-ijs, slagroom en karamel doen het altijd goed. Maar het échte kerstkoken laat ik aan de kenners over. Ik doe tenslotte ook de afwas.' Wat verwacht je van 2020? '2019 was een verrassend jaar. Allemaal bijzondere projecten en dat wist ik niet van tevoren. Dus ik wacht gewoon weer af wat het nieuwe jaar gaat brengen. Ik heb geen voornemens. Afvallen? Welnee. Ik ben dit jaar enorm afgevallen dankzij FoodFirst Network. Met gewoon gezond eten lukt dat vanzelf. Ik vind mezelf prima zo. En een wijntje en een glas champagne tijdens oud en nieuw blijf ik lekker drinken. Ik hoop gewoon weer op een mooi jaar in goede gezondheid. Kom maar op, 2020!' foodfirst aller inde139 m\ SWITZERLAND www.kaasuitzwitserland.nl H Zwitsers. Natuurlijk. |^m network Ook van je extra kilo's af en toch blijven genieten? Neem dan een Premium membership op FoodFirst met een 12-weekse e-coaching. Of probeer het eerst gratis op foodfirst.nl

Allerhande | 2019 | | pagina 70