SPY OUTSIDE-SOFT INSIDE (RiSPYOüïSIDE-^FTIHSID E DcOetker] WW INTERVIEW We eindigen meestal Siciliaanse volksliedjes zingend. Het wordt gewoon een gezellig zootje' aller inde127 Big Americans """•■"MM «OZ£ABïtlJI CRISPY OUTSIDE-SOFT INSIDE Dr. Oetker Big Americans: the real big taste! Een dikke luchtige bodem, rijkelijk belegd en afgemaakt met éxtra veel kaas. Houd jij van nóg groter? Met nóg meer kaas? Why not! Probeer nu onze Big Americans XL Extra Cheese! Kerstmis himself. ten Brink (64) heeft met Welke rol speelt eten met kerst? 'Eten speelt een zeer grote rol bij ons. Mijn vrouw bedenkt het menu. Met kerst moet je altijd dingen maken die je wel vaker maakt en die makkelijk te doen zijn voor een grote groep mensen. Dus gerookte zalm, een lekker simpele salade en altijd spruitjes met kastanjes. Meestal laten we een rollade maken, die dan alleen nog in de oven hoeft. Toe hebben we heel veel bonbons en verschillende taartjes: van frambozentaart tot chocoladetaart. Dat je daarna echt niet meer kunt.' Hij is Mr. Robert ten zijn vrouw Roos vijf volwassen dochters en vier kleinkinderen, die in en rond Amsterdam wonen. Wat is jouw hoogtepunt van 2019? 'De geboorte van mijn kleindochter Sophia. Kleinkinderen zijn een enorm geschenk en ik vind het geweldig om opa te zijn. Ik ben op dit moment voor All You Need Is Love al weken weg en Sophia verandert natuurlijk heel snel. Dat ik haar nu al zo lang niet gezien heb, vind ik best wel stom.' Wat betekent kerst voor jou? 'De studio-opname van de All You Need is Love-kerstshow is het ultieme kerstgevoel voor mij. Op kerstavond kijken we met z'n allen naar de uitzending. Ik kijk met een schuin oog, loop te ijsberen door de kamer en zie elk technisch foutje. Mijn schoonmoeder krijgt zwijgplicht, want anders praat zij er steeds doorheen.' een bijzettafel getimmerd, anders paste het niet. Tweede kerstdag gaan we meestal ergens eten, met wie er kan. Ook bij het kerstontbijt schuift er van alles aan. Ik kan me niet herinneren dat we ooit met z'n tweetjes waren met kerst.' Hoe verloopt de avond? 'De tafel wordt heel mooi gedekt, met wit linnen, gouden sterretjes en kaarsen. Hij staat vol met glazen voor water, witte wijn en rode wijn. We eten en drinken en eindigen meestal Siciliaanse volksliedjes zingend. We kennen ze allemaal uit ons hoofd, door mijn schoonvader, die die liedjes van hun geboorte af voor de kinderen zong. Of we zoeken op Spotify operaliederen. Het wordt gewoon een gezellig zootje.' Heb je een bijzondere herinnering aan kerst? 'Als ik aan de afgelopen 28 jaar kerst denk, is dat onlosmakelijk verbon den met het maken van de kerstshow. Ik heb zoveel stoere dingen gedaan en ben in zoveel gekke situaties geweest! Van helikopters tot hondensleeën, van donkere sneeuwwouden tot tropische eilanden. Al die mooie ontmoetingen met bijzondere mensen op waanzinnige locaties. Fantastisch.' En wat is jouw taak? 'Zoveel mogelijk lekkere wijn schenken en verder niets. Met kerst ga ik voor traditionele Franse wijn of een lekkere Barolo. Meestal krijg ik een grote fles champagne, die gaat er van tevoren al doorheen.' Met wie vier je kerst dit jaar? 'Alle kinderen komen bij ons, dat is een bevel! Plus aanhang, kleinkinderen, mijn schoonouders uit Italië en wat vrienden. Ons record is 25. Toen hebben we wel even Wat verwacht je van 2020? 'Ik ga natuurlijk gewoon lekker door met All You Need Is Love, Love Is In The Air en andere mooie programma's. Maar met het klimmen der jaren wordt het besef dat geluk en gezondheid het belangrijkste zijn steeds sterker.' De All You Need Is Love Kerstspecial is op 24 december om 20.30 uur bij RTL 4.

Allerhande | 2019 | | pagina 64