,t Zet met de feestdagen in een handomdraai de lekkerste saus t 9 op tafel! lUS INTERVIEW 'Na de mis kregen we worstenbroodjes. Bij het kerstontbijt aten we matses aller inde 121 tlMTlllfcrOTllg™ Creëer zelf een heerlijke saus met de Remia Cuisine Basissauzen: voeg verse ingrediënten toe aan de romige basissaus en maak ieder bord bijzonder! Met de bruine basissaus maak je eenvoudig een pepersaus, stroganoffsaus ofjachtsaus. Met de witte basissaus maak je een heerlijke champignonsaus, kaassaus of vissaus. Kijk voor meer receptsuggesties op www.remia.nl. Of volg ons op facebook/remiafans en Instagram. erduitÓe> -éi ^0fl00*e ssau£Wevoeê® r .flCui9^^lte!ïve^^eIL' eïi B»- o- otiaïn^ê00^ c.estto^^ 0a? Isa Hoes (52) woont met dochter Vlinder (14) en zoon Merlijn (21) in Amsterdam. Met Medina Schuurman schreef ze Te Lijf, de kunst van het mooi ouder worden, het I'M Lijfboek en en heeft ze het platform I'M voor de 40+- vrouw met onder meer tips over gezond heid en voeding. Wat is voor jou het hoogtepunt van 2019? 'De verfilming van ons kinderboek! Een paar jaar geleden schreef ik Engel samen met mijn dochter Vlinder en dat het nu een film wordt, waarin ik zelf een rolletje speel, is een leuke droom die uitkomt. Verder stond dit jaar in het teken van I'M, dat ik met Medina Schuurman heb opgericht. Ik voel dat we aan de vooravond staan van iets heel groots.' Wat betekent kerst voor jou? 'Het is nu 9 jaar geleden dat Antonie overleed. Die eerste kerst werden we door een groep vrienden meegenomen op vakantie en het jaar erop ook. Sindsdien zijn we een beetje nomaden, we vierden het steeds ergens anders. Maar sinds twee jaar vieren we het weer echt met kerst boom, cadeautjes en een mooi versierde tafel met sterretjes. Dat blijk ik heel leuk te vinden! Heerlijk om mijn kinderen dan vreselijk te verwennen. Ik heb de grootste lol met steeds weer dingen onder de boom leggen. Dat kan iets grappigs zijn, zoals een lot. Ja, een lot hoort er wel echt bij.' Heb je ook al zin in de favoriete rodebietensoep van Isa? Ga naar ah.nl/allerhande Heb je een jeugdherinnering aan kerst? 'Ik groeide op in Brabant in een gemengd gezin: joodse moeder, katho lieke vader. We deden niet zoveel aan het joods-zijn en ook niet aan het katholieke. Maar we gingen wel elk jaar met z'n allen naar de nachtmis. Ik wilde altijd mee, ik vond het prachtig. 's Nachts wandelen naar de kerk met al die lichtjes op straat en voor m'n gevoel sneeuwde het altijd. Bij thuiskomst aten we dan worstenbroodjes en beschuit met muisjes, want Jezus was geboren. Bij het kerstontbijt aten we matses, want die vond ik zo lekker. We hadden ook zo'n 7-armige kandelaar, waarin we dan kaarsen brandden.' Wat maak jij met kerst? 'Iets lekker makkelijks. Soms eten we bij vrienden, soms bij familie en dan ga ik zoet op zoek naar een recept voor mijn gang. Mijn favoriet is een simpel maar prachtig voorgerecht: rodebietensoep met groentechips. Uit de Allerhande!' Wat verwacht je van 2020? 'In juni komt de film Engel uit, zo leuk! En Medina en ik brengen in het voorjaar ons derde boek uit, ook spannend. Maar ook een speciaal moment voor mij is 6 oktober 2020. Dan is het precies 10 jaar geleden dat Antonie overleed. Dat wil ik op een bijzondere manier gaan herdenken. Want het leven moet ook gevierd worden! Met wie vier je de feestdagen? 'Dat weet ik nog niet. Als we op kerstavond bij mijn schoonmoeder zijn, komt er iets sobers op tafel, zoals stamppot. Dat vind ik heel mooi, met de gedachte dat niet iedereen het zo goed heeft. De maaltijd op eerste kerstdag is al zo uitgebreid! Mijn schoonvader kon geweldig koken. Hij maakte vaak lam als hoofdgerecht. En vooraf oesters, garnaaltjes enzovoort. Mijn schoonmoeder koopt elk jaar een stapel mooie bladen en dan nemen we met de hele familie alle jaarhoroscopen door, zo gezellig. Onder de kerstboom ligt voor iedereen een cadeau: we weten al dat het een boek is. Kerst betekent vooral samenzijn. Waar of hoe maakt me niets uit. Ik kan ook last minute het vliegtuig naar de zon pakken!'

Allerhande | 2019 | | pagina 61