Vol met natuurlijke ingrediënten. Probeer 'm nu! 1R0ENTE LMI INTERVIEW 'Mijn familie maak ik het meest blij met mijn kaasfondue. Het is machtig, maar zalig' 17*1 aller inde 59 Meer dan lekker SOEP voer rnetpurtknUdenéc specerijen u\ de nux tóe*#3* Linda de Mol (55) is behalve actrice en presentatrice creatief directeur van Net5. Ze heeft een zoon (Julian, 22) en een dochter (Noa, 19) en woont met haar vriend Jeroen Rietbergen in Huizen. Wat is voor jou het hoogtepunt van 2019? 'Op werkgebied is er ontzettend veel gebeurd. Ik ben mijn tv-programma's voor SBS gaan maken en goddank leverde dat goeie kijkcijfers op. Ik heb me met Jildou van der Bijl gestort op Net5, waar we onder meer een talkshow voor vrouwen met Merel Westrik hebben ontwikkeld. Ik heb de film 'April, May en June' gemaakt met Tjitske Reidinga en Elise Schaap, en vond het te gek om voor LINDA. Eva Jinek, Matthijs van Nieuwkerk en Jeroen Pauw bij elkaar op één cover te krijgen. Het was een heel druk jaar, maar nu mijn agenda niet meer grotendeels bepaald wordt door mijn kinderen, lukt het me hard en veel te werken en óók nog tijd te hebben voor leuke dingen, zoals het jaarlijkse reisje met mijn beste vriendinnen. Dit keer naar Puglia, waar we bij een onooglijk strand tentje de allerlekkerste vis aten.' Wat betekent kerst voor jou? 'Ik ben dol op kerst, ben er al weken van tevoren mee bezig. Het huis versieren, cadeaus kopen, mooi inpakken, bedenken wat we gaan eten, hoe ik de tafel wil dekken, welke wijn we gaan bestellen Wat maak jij met kerst? 'Voor Jeroens familie kook ik uitgebreid, met zeker vier gangen op mijn mooiste servies. Mijn familie maak ik het meest blij met mijn kaasfondue met drie verschillende kazen en een scheutje Poire Williams in plaats van kirsch. De rest van de avond kun je geen pap meer zeggen, maar het is zalig!' Wat geeft jou een kerstgevoel? 'Sinds ik met de LINDA.foundation ben be gonnen realiseer ik me dat het absoluut niet voor iedereen vanzelfsprekend is om mensen uit te nodigen om uitgebreid te komen eten. Voor arme gezinnen is kerst vaak een dag als alle andere: geen geld voor feestelijk eten, geen kerstboom met cadeautjes. En altijd maar die zorgen over hoe je het eind van de maand moet halen en hoe je aan je kinderen moet uitleggen dat wat voor andere kinderen normaal is bij jullie niet kan. Mijn mooiste kerst gevoel kreeg ik van het lezen van alle ontroerende bedankmailtjes van de duizenden gezinnen waar wij dozen met cadeaubonnen aan hebben gegeven. Gezinnen met kinderen, die door die doos wel een echt kerstdiner hebben, een nieuwe jurk kunnen kopen voor het kerstfeest op school, de stress over de financiële situatie even kunnen vergeten. Dat dit mogelijk wordt gemaakt door Albert Heijn, andere retailers en heel veel lieve donateurs vind ik zo geweldig!' Welke rol speelt eten in je leven? 'Een héél grote rol. Ik bedenk bij het ontbijt al wat ik 's avonds ga maken. Ik kook graag voor veel mensen. Moest ook enorm wennen aan kleinere pannen toen mijn kinderen in Amsterdam gingen wonen. Gelukkig komen ze vaak thuis en zit mijn keukentafel nog regelmatig vol met hun en mijn vrienden. Met elkaar eten en kletsen over belangrijke en onbelangrijke dingen ik vind het heerlijk! En dat eten hoeft niet ingewikkeld te zijn. Versgemaakte pesto en homemade soep heb ik standaard in de koelkast. Komen er dan onverwacht eters, dan kook ik een pan pasta en gril wat groente, doe er een burrata bij en klaar ben je.' Wat zijn je wensen voor 2020? 'Die zijn heel simpel: dat iedereen die me dierbaar is gezond mag blijven.' GEEFT AAN UN •N LINDA.foundation geeft cadeaubonnen aan gezinnen die het financieel zwaar hebben. Wil je ook een bijdrage leveren? Ga naar lindafoundation.nl.

Allerhande | 2019 | | pagina 30